Nastavlja se utrka Borika i Splita

Branko Barić • nedjelja, 14.11.2010.

Borik i Split novim su pobjedama u šestom kolu A-1 lige nastavili svoju mrtvu utrku za prvo mjesto na tablici te se ujedno izdvojili od ostatka konkurencije. Svjetlost je nanijela i četvrti poraz Kvarneru, dok Darda niti s novim trenerom nije prekinula niz loših rezultata…

U derbiju šestog kola Borik je u petak u Bedekovčini potpuno nadigrao Zabok i tako nastavio s odličnim rezultatima ove sezone. Gosti su poveli od samog starta i praktički konstantno podizali razliku sve do pred kraj treće četvrtine kada je na semaforu bilo 20 poena razlike. U posljednjem periodu Zagorci predvođeni Antom Krapićem uspjeli su smanjiti na konačnih 61:74, ali više od toga nije išlo. Zadrane su predvodili Petar Marić s 23 i Ivan Mikulić s 18 poena, dok je Krapić na drugoj strani ubacio 12 poena uz devet skokova i četiri asistencije.

Mnogo teže bilo je Splitu na svom parketu protiv Alkara. Sinjani su se odlično držali tri četvrtine, u posljednjih deset minuta ušli su u egalu (58:58), ali onda nisu pronašli rješenja za raspoloženog Tonija Katića koji s devet poena u tom periodu odvodi Žute do konačnih 78:69. Katić je susret okončao s ukupno 22 poena i pet asistencija, a pratio ga je Mimica s 15 poena i šest skokova. Prvo ime kod gostiju bio je Ante Delaš s 25 poena i sedam skokova, dok je Dino Erceg ubacio 16 poena uz šest skokova.

Otpor Kvarnera u Slavonskom Brodu trajao je do pred kraj prve četvrtine kada je na semaforu 18:17 za Riječane, no domaćini tada serijom 10-0 odlaze do prve osjetnije prednosti koju više ne ispuštaju do kraja. Čak štoviše, ta je prednost rasla tijekom utakmice sve do 22 poena razlike koliko je bilo u dva navrata u posljednjoj četvrtini, da bi se susret okončao rezultatom 88:70. Čak petorica igrača u domaćim redovima ubacila su dvoznamenkasti broj poena, a predvodio ih je Matej Karlović sa 16 ubačaja. Na drugoj strani Hrvoje Pervan ubacio je 20 poena.

Jedno poluvrijeme odigrano punim intenzitetom bilo je dovoljno Dubrovniku da dobije Dardu. Domaćini su već nakon prvih deset minuta imali 23:12, a na poluvremenu 46:27 i gotovo riješeno pitanje pobjednika. Gosti, koje je prvi put ove sezone vodio novi trener Dejan Srzić, bude se u drugom poluvremenu i u jednom trenutku smanjuju na osam poena razlike (69:61), no to nije bilo dostatno da ugroze Dubrovčane i izbjegnu svoj peti ovosezonski poraz (83:72). Antonio Oštrić prvi je strijelac kod pobjednika s 18 poena, dok je iskusni Zvonimir Ridl na drugoj strani ubacio 13.

U posljednjem susretu šestog kola koji je na rasporedu u nedjelju sastaju se Trogir i Dubrava. Trogirani se nadaju pobjedi kojom će zadržati priključak za Borikom i Splitom, dok će gosti na krilima prošlotjedne prve prvenstvene pobjede pokušati kreirati novo iznenađenje.