Ajax gubi korak

Vedran Babić • nedjelja, 14.11.2010.

Blaga kriza Ajaxa se nastavlja. Danas je u Alkmaaru pretrpio drugi uzastopni poraz i tako izgubio korak s vodećim PSV-om. U ostalim utakmicama bilo je prilično efikasno pa smo tako na četiri utakmice vidjeli 15 pogodaka.

Derbi utakmica 14. kola Eredivisie pripala je domaćinu AZ-u, koji je s 2:0 nanio treći ovosezonski poraz Ajaxu i popeo se na peto mjesto sa samo dva boda manje od Kopljanika. Do 74. minute nije bilo golova, a onda je u kratkom periodu AZ zabio dvaput i riješio utakmicu. Prvo je precizan bio Wernbloom, a tri minute kasnije i Sigthórsson, koji je u igru ušao pet minuta ranije.

Ovaj poraz znači da je Ajaxov zaostatak za vodećim PSV-om sada čak šest bodova, a to definitivno nije razvoj događaja kakvog očekuju u najtrofejnijem nizozemskom klubu kojeg trenutno vodi Martin Jol. U idućem kolu PSV stiže u Amsterdam Arenu i to je prava šansa za Ajax da se pobjedom vrati u gotovo ravnopravnu borbu za naslov.

Vezane vijesti

Feyenoord se i dalje muči, a to je potvrdila i utakmica protiv Heerenveena u kojoj je po jubilarni deseti put ove sezone ostao bez pobjede. Bilo je 2:2, a strijelci su bili Castaignos (11.) i Cabral (81.) za domaće te Vayrynen (53.) i Elm (75.) za goste.

Heracles se pobjedom nad četvrtoplasiranim Groningenom (3:0) pomakao iz "crvene" zone i tako onemogućio svog suparnika da se probije na treće mjesto ispred Ajaxa. U derbiju začelja Vitesse je s 5:1 pregazio Venlo, a NEC je u 90. minuti osigurao bod protiv Den Haaga.

• Obrisan korisnik15.11.2010. u 16:26
    Nevjerojatno da je Ajax opet upao u nekakvu krizu?!Imaju kadar puno bolji od rezultata.Ako ne pobijede PSV u sljedećem kolu,mogu zaboraviti na naslov.