NAC stao na kraj Twenteu

Vedran Babić • subota, 13.11.2010.

Od ovog kola Eredivisie Twente više nije vodeća momčad. PSV je kod kuće slavio protiv Excelsiora i tako stvorio dva boda prednosti ispred dosadašnjeg lidera, koji je u Bredi doživio prvi poraz.

Domaće utakmice protiv inferiornijih suparnika nikada nisu lagane, no PSV je ipak ostvario priželjkivano. Pobijedio je Excelsior 4:2 i zasjeo na čelo ljestvice.

Ipak, nije sve teklo glatko. Već u šestoj minuti gosti su poveli golom Daana Bovenberga, no vodstvo je trajalo samo do 19. minute kada je precizan bio Jeremain Lens. Do kraja prvog dijela PSV je potpuno preokrenuo preko Wilfreda Boume, a početkom nastavka je povisio prednost na 3:1 (Ola Toivonen).

Vezane vijesti

Gosti, koji drže 15. mjesto na ljestvici, se nisu predavali te je u 70. minuti Guyon Fernandez smanjio na 3:2, no bilo kakvu nadu u novi obrat uklonio je Marcelo postavivši konačnih 4:2 osam minuta poslije.

Twente je u Bredi protiv NAC-a vodio od 21. minute (Ruiz), ali je u posljednjih devet prokockao sve i ostao praznih ruku. Na 1:1 poravnao je Ali Boussaboun, koji je u igru ušao osam minuta poslije, a u 90. Matthew Amoah zabija za 2:1 i prvi ovosezonski poraz Twentea.

Utakmica Rode i Utrechta odgođena je zbog obilne kiše koja je pala u Kerkradeu.