Podravina i dalje u seriji

Damir Žbulj • ponedjeljak, 15.11.2010.

Izuzetno zanimljivo bilo je 15. kolo 3. HNL – Istok. Mladost iz Cernika je nakon prošlotjednog poraza, slavila kod kuće protiv Koprivnice, Podravina je nastavila svoj fantastičan niz od šest uzastopnih pobjeda, dok je utakmica između Nedelišća i Croatije iz Đakova prekinuta zbog manjka gostujućih nogometaša (na susret ih je doputovalo osam, dvoje ih se ozlijedilo za vrijeme dvoboja te je sudac morao ranije odsvirati kraj).

Mladost je na svom travnjaku protiv Koprivnice stigla do desete prvenstvene pobjede, a nervozan susret obilježila su tri crvena kartona, dva za gostujuće igrače i jedan za njihovog trenera. Domaći su poveli u 13. minuti golom Pavelića. U 38. minuti sudac svira kazneni udarac za Mladost, no to nije bila jedina kazna gostujućim nogometašima. Prigovor na sudačku odluku imao je Matijašec te ga je arbitar nagradio drugom javnom opomenom i ranijim odlaskom pod tuš. Kazneni udarac realizirao je Vlaović, za sigurno vodstvo domaćih.

U posljednjoj minuti prvog dijela pogodak za goste postiže Stubić te tako brojčano inferiornijim gostima vraća nadu u povoljan rezultat. Međutim, nakon samo četiri minute igre u nastavku, Martinović zabija za 3:1, a taj rezultat ostao je i do kraja susreta. Gosti su s devetoricom ostali u 76. minuti kada je Kuhar zbog vrijeđanja i psovanja glavnog suca također zaradio isključenje. Iznerviran odlukama suca, dvije minute kasnije je i gostujući trener Potroško zaradio crveni karton, a domaći su posljednjih desetak minuta kontrolirali susret i mirno priveli utakmicu kraju.

Vezane vijesti

Pretposljednja Slatina nije se uspjela oduprijeti zahuktalim gostujućim nogometašima. Podravina je nastavila svoj odličan pobjednički niz te tako stigla do svoje devete ovosezonske pobjede. Gosti su poveli u 36. minuti preko Sušeca. U nastavku utakmice Slatina dolazi do izjednačenja u 65. minuti, a siguran realizator kaznenog udarca bio je njihov golman Vibovec. Gosti do sva tri boda stižu deset minuta prija kraja susreta golom Vukine.

Susret između Nedelišća i Croatije iz Đakova trajao je svega 20 minuta. Gosti su na utakmicu stigli sa samo osam igrača te je ishod praktički bio poznat i prije samog početka. Treska je doveo domaće u vodstvo nakon osam minuta igre. U desetoj minuti gostima se ozlijedio Nikić, a u 19. je na 2:0 povisio Simon. Minutu kasnije na sredini terena ostao je ležati Milković, a nakon nekoliko minuta čekanja, kada je vidio da gostujući nogometaš ne može nastaviti utakmicu, sudac je odsvirao kraj susreta jer je Croatia ostala sa samo šest igrača na terenu.

Đakovo je na svom terenu do 82. minute uvjerljivo gubilo protiv Mladosti iz Preloga. Međutim, golovima u samom finišu susreta stigli su do fantastičnog preokreta. Gosti su svoju inicijativu u prvom dijelu okrunili zgodicima Bađarija i Magdalenića. U nastavku bude se domaći nogometaši, ali prvi pogodak uspjeli su postići tek u 82 minuti. Iz kaznenog udarca precizan je bio Majer. Isti igrač izjednačuje rezultat u 88. minuti, dok pobjedu domaćinu donosi Tomislav Bošković, u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Graničar je mrežu Lipika napunio sa šest zgoditaka, zabivši po tri u svakom poluvremenu. U prvom dijelu strijelci su bili Draganović, Topić i Petrić, dok u nastavku susreta po pogodak postižu Pejaković i Šumanovac te ponovno Draganović. Golijadu smo vidjeli i u susretu Olimpije i Slobodnice, a u mreži gostujućih nogometaša završilo je pet komada. Vuka je zabio dva pogotka, dok su se za ostale zgoditke pobrinuli Tabak, Živković i Bešlagić. Križevci su minimalno slavili protiv Bjelovara, a jedini pogodak na susretu postigao je Korenika u 64. minuti utakmice.

Slavija iz Pleternice je nakon poraza u prošlom kolu ponovno slavila. Bili su bolji od nogometaša Belišća s 2:0, a golove je postigao Ikić, tri minute prije kraja prvog dijela te tri minute prije kraja same utakmice. NAŠK i Otok podijelili su bodove u utakmici bez zgoditaka. Ipak, gosti su bili bliže pobjedi jer su u drugom poluvremenu promašili kazneni udarac, a u 86. minuti isključen je igrač NAŠK-a, Pinter. Međutim, gosti do kraja susreta ipak nisu imali dovoljno vremena kako bi iskoristili brojčanu prednost te je dvoboj ipak završen neodlučenim rezultatom.