Devet golova Sućurana!

Vedran Babić • ponedjeljak, 15.11.2010.

U 15. kolu 3. HNL Jug nije bilo iznenađenja što se pobjednika tiče, ali jest što se tiče rezultata. Raštane su opet pobjegle na osam bodova ispred konkurencije, u derbiju kola između Neretvanca i Primorca (B) nije bilo pobjednika, a Jadran iz Kaštel Sućurca je ubilježio najvišu pobjedu u sezoni pregazivši Mladost s čak 9:0.

Nepogrešiva forma Raštana na domaćem terenu se nastavlja. U sedmoj utakmici upisale su i sedmu pobjedu te im je ukupna gol razlika sada 18:2. U ovom kolu lider je s 3:0 bio bolji od Zmaja iz Makarske, koji sada već pet utakmica ne zna za pobjedu i nalazi se na 16. poziciji. Strijelci za Raštane bili su Burčul u prvom dijelu s bijele točke te Čačić i Mitrović u nastavku.

Razlika između vodećeg i drugoplasiranog Neretvanca sada je ponovno osam bodova jer je sastav iz Opuzena kod kuće remizirao s Primorcem iz Biograda (1:1). Ni Neretvanac u osam domaćih utakmica još nema poraz, ali u derbiju kola ipak su se nadali pobjedi i stabilizaciji na drugoj poziciji. Već u petoj minuti Hozić je doveo goste u vodstvo, a početkom nastavka Zonjić je izjednačio na 1:1 i tako je ostalo do kraja.

Vezane vijesti

Remi Neretvanca i Primorca dobro je iskoristio Omiš, koji se s potonjim bodovno izjednačio na trećem mjestu, a za prvospomenutim kaska samo dva boda. Omišani su na gostovanju nadigrali Uskok s 3:0, a strijelci su bili Žilić, Ljuta i Krišto.

Ipak, priča kola je definitivno visoka pobjeda Jadrana iz Kaštel Sućurca protiv "fenjeraša" Mladosti. Bilo je 9:0, a čak pet golova zabio je Kapitanović. Gavranić se dvaput upisao u strijelce, a Zolota i Katić po jednom. Već poslije sedam minuta bilo je 3:0, a na poluvremenu 5:0.

U ostalim utakmicama sve pobjede domaćina. Jadran LP je golom Cvijanovića nadvisio Hrvace, Velebit je prekinuo seriju od četiri poraza savladavši GOŠK, Dinara je s dva gola Jurića do 16. minute riješila posao protiv Konavljanina dok je Zmaj iz Blata bio bolji od Neretve i tako upisao četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica.