Težak poraz Reala

Mirza Seferagić • srijeda, 17.11.2010.

U skupini A španjolska Caja Laboral poražena je u Beogradu od Partizana sa 71:74, a odličnu je utakmicu za goste odigrao naš Stanko Barać postigavši 17 poena. U skupini B madridski Real je doživio težak poraz u Belgiji dok je grčki Olympiacos ostvario uvjerljivu pobjede u Rimu.

Skupina A

Partizan - Caja Laboral 74:71 (18:25, 24:13, 14:18, 18:15)

Košarkaši Partizana stigli su do treće pobjede, a u neizvjesnoj su završnici uspjeli pobijediti španjolsku Caju Laboral sa 74:71. Ključna su slobodna bacanja na kraju utakmice za domaće pogodili James Gist te Dušan Kecman.

Početak susreta pripao je gostima koji su se uspjeli odlijepiti na malo veću razliku u 7. minuti (9:16) te su tu razliku održali i do kraja prve četvrtine u kojoj je sjajnu rolu odigrao i naš Stanko Barać zabivši šest poena i uhvativši pet lopti.

U drugom je periodu bolji bio domaćin koji ne samo da dolazi do izjednačenja već prelazi u vodstvo u 17. minuti serijom 6:0 (34:33), a drugu su četvrtinu domaći dobili s visokih 24:13.

Sami početak drugog poluvremena donio je izjednačenje, a nakon toga niti jedna momčad nije popuštala te se igralo koš na koš. Tako se u posljednjih deset minuta ušlo s neizvjesnih 56:56.

A taj su dio bolje počeli gosti koji odmah rade seriju od 11:0 u kojoj je glavnu riječ imao Barać postigavši šest poena. Nažalost po njega, nekoliko minuta kasnije zaradio je petu osobnu pogrešku te je morao napustiti igru.

Tada je krenula domaća serija od 14:0 kojom su domaći došli od -11 do +1 (70:69) te su do kraja susreta mirno kontrolirali tijek događaja, a mirne su ruke s linije slobodnih bacanja bili najbolji domaći igrači Gist i Kecman.

Kod domaćih su se najviše istaknuli James Gist sa 14 poena i 11 skokova, Nathan Jawai s 13 poena i osam skokova te Kecman s 12 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Stanko Barać bio je najbolji kod Španjolaca postigavši 17 poena (šut 5/11) i šest skokova dok su po 14 poena dodali Fernando San Emeterio (pet skokova) i David Logan (pet asistencija).

Skupina B

Spirou Charleroi - Real Madrid 67:49 (15:12, 18:13, 19:12, 15:12)

Težak su poraz doživjeli Španjolci od Belgijanaca, a tome se malo tko mogao nadati. Ovo je bila prva pobjeda Charleroia u ovosezonskoj Euroligi nakon četiri poraza.

Domaći su već u 6. minuti imali velikih 10:2, no gosti su do kraja prve četvrtine uspjeli malo ublažiti taj zaostatak, pa se na prvi odmor otišlo s 15:12 za domaće.

Charleroi je u drugom periodu krenuo serijom od 7:0 te su pobjegli na +10 (22:12), a gosti se više nisu mogli vratiti u utakmicu. Dapače, domaći su košarkaši do kraja utakmice konstantno dizali tu prednost do največih +20 (61:41) u 35. minuti.

Loša igra gostiju dovela je do poraza od 67:49, a više od same razlike u poenima zaboljet će ih i vrlo mali broj poena. Očekivala se laka pobjeda Reala, no Belgijanci su odigrali sjajnu utakmicu te su zasluženo slavili.

Domaće su predvodili Brian Green sa 14 poena te Demon Mallet s 11 koševa, osam asistencija i pet skokova.

Kod gostiju je jedini vrijedan spomena bio Felipe Reyes s 12 poena i osam skokova dok je naš Ante Tomić ubacio samo 2 poena (šut 1/4) te je sakupio sedam skokova, ali i tri izgubljene lopte.

Virtus Rim - Olympiacos 71:86 (18:24, 22:29, 15:15, 16:18)

Košarkaši grčkog Olympiacosa ostvarili su uvjerljivu pobjedu u Rimu te su došli do četvrte pobjede u pet odigranih susreta. Četiri igrača grčkog kluba postiglo je dvocifreni broj poena.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su se u 6. minuti odvojili na, do tada najvećih, +7 (15:8) te su prvu četvrtinu dobili s 24:18. Sjajan je bio Vassilis Spanoulis postigavši čak 12 poena u prvih deset minuta.

Druga četvrtina donijela je povećanje vodstva gostiju te sa četiri uzastopna poena Loukasa Mavrokefalidisa odlaze na +11 (32:21) u 14. minuti susreta. Pred kraj je poluvremena Miloš Teodosić pogodio tricu za 51:48, a gosti su na odmor otišli s prednošću od 13 poena razilke (53:40).

Drugo su poluvrijeme Grci bolje počeli te je njihova prednost stalno rasla, a treći su period rutinski odradili te se u posljednjih deset minuta ušlo s +13 za Olympiacos (68:45). U zadnjoj su četvrtini uspjeli i povećati tu razliku te su zasluženo slavili s visokih 86:71.

Kod domaćih su najbolji bili Crosariol sa 17 poena i šest skokova te Heytvelt s 13 postignutih koševa i sedam uhvaćenih lopti.

Goste je predvodio Bourousis sa 16 poena i deset skokova, a svoj su doprinos dali i Teodosić (15 poena, sedam asistencija i četri skoka), Spanoulis (14 poena) te Mavrokefalidis (12 poena).