Međimurje 19:24 Dubrava
Dubrava

Dubravi gostujuća pobjeda

Ivana Strahija • četvrtak, 18.11.2010.

Dubrava je došla do svoje sedme pobjede ove sezone i na čakovečkom parketu deklasirala momčad Međimurja. To nikako nije bila jedna od boljih međimurskih utakmica.

Međimurje – Dubrava 19:24 (9:13)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 250
Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek)

Međimurje: Ćužić 1, Varga 3, Jeftić 4, Krajner, Maretić 1, Zadravec 1, Malović, Paponja 3 (1), Šunjić 1, Sklepić, Herman 3, Ćavar 2, Marčec, Rodik

Obrane: Sladoljev 8, Balent –
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 8 minuta

Dubrava: Černetić, Zirdum 2, Zrakić, Kovačević 7, Prka 1, Šokičić 2, Vida 1, Zovko 1, Dumenčić 7 (3), Gulson 1, Horvat, Gotovac 2, Vladušić

Obrane: Bošković -, Badžek -, Totić 18
Sedmerci: 3/3

Iako su u prošloj odigranoj utakmici, u Rijeci protiv Zameta, Međimurci remizirali i tako prekinuli niz od sedam uzastopnih pobjeda, mišljenje je trenera bilo da se radi o anomaliji, a ne najavi problema. No, onime što su pokazali u srijedu u dvorani Graditeljske škole Međimurci se nikako ne mogu ponositi. Protiv direktnog konkurenta za visoki plasman na tablici, ekipe Dubrave, međimurski rukometaši odigrali su bez volje i bez koncepcije, ispod svog prosjeka i kao da su se natjecali u pogreškama i promašajima. To nikako nije dobra najava za utakmicu protiv Partizana u Beogradu u nedjelju.

Susret počinje Ćavarovim presijecanjem Dubravine lopte, kojom Čužić postiže gol za 1:0 domaćih. Potom se igra gol za gol, a na vidjelo počinje dolaziti slab dan vratara Sladoljeva, kojeg je i u prošlom kolu trener Željko Anić izdvojio u negativnom svjetlu. Ovog je puta međimurski golman prvu loptu obranio tek u 12. minuti.

Dubrava u 13. minuti prelazi u vodstvo, a gol za 6:7 postiže Zirdum. Za 6:8 pogađa Kovačević, kojeg nije mučila Dubravina brojčana inferiornost na parketu nakon što je isključen Gulson. Međimurci pokušavaju uzvratiti u kontranapadima, ali njihove lopte ne pronalaze svoj cilj, dijelom i zbog odličnog gostujućeg čuvara mreže Totića. Dubrava odlazi na +3 kod 8:11, a poluvrijeme završava s 9:13.

Taj po Međimurce loš rezultat postaje još lošiji u drugom poluvremenu, koje započinje Hermanovom izgubljenom loptom i prekršajem u napadu Čužića, pa gosti odlaze na 9:15. U minutama koje slijede Međimurci i dalje pokušavaju smanjiti razliku, bilježimo par protunapada, no mnogo ih zaustavlja Totić, a ni domaći strijelci nisu se mogli pohvaliti preciznošću. Dubrava u 39. minuti tako ima 12:18.

Ipak nešto ulazi u Dubravinu mrežu, a u 50. minuti je 17:20, što međutim domaći rukometaši nisu uspjeli iskoristiti za potpuni povratak u utakmicu. Dubrava ima sedmerac, kojeg realizira Dumenčić, a zatim se domaćima sudi prekršaj u napadu.

U završnicu Međimurci ulaze s igračem manje, Maretić pogađa vratnicu, Varga gubi loptu, i Dubrava apsolutno zasluženo nosi oba boda kući.

"Dubrava je iskoristila svaku našu grešku, čestitam gostima na tome, a rezultat je na kraju mjerodavan pokazatelj onog što su pokazale obje ekipe. Pred nama je Beograd, moramo okrenuti novi list i zaboraviti na ovo, život ide dalje", rekao je nakon utakmice domaći trener Anić.