Karlovčani slavili u Poreču

Ivana Strahija • petak, 26.11.2010.

U 11. kolu Premijer lige Karlovačka banka uzela je oba boda u Poreču, dok su Varaždinci s tijesnih 34:33 svladali Buzet na svom parketu.

Siščani protiv Gorice baš i nisu bili uvjerljivi, po isteku 60 minuta imali su samo +1 (23:22). Početak susreta bio je izjednačen, a Sisak je tek nakon 4:4 uspio na uvjerljivije vodstvo od +3 (9:6), no i to Gorica uspijeva nadoknaditi s tri pogotka za redom (Vozab i Brozović). Siscia međutim u drugom poluvremenu radi uvjerljivih +6 (16:10) do 35. minute. Dosta dobro drže domaćini prednost, sve do završnih par minuta kad prvo Ferenčina smanjuje na 23:20, tome svoj gol dodaje Dželalija, a za kraj još jednom mrežu sisačkog vratara buši Ferenčina za 23:22, no vremena za izjednačenje nije bilo.

U Poreču pak je tijesno slavila Karlovačka banka. Domaća ekipa kreće u susret bolje i ima 4:1, no uz veće zalaganje Manadalinića Karlovčani izjednačuju na 5:5. Požega s dva gola zatim u potpunosti okreće rezultat u korist Karlovca (8:10), a to je do kraja poluvremena naraslo i na +4 za goste (12:16). Do sredine poluvremena Porečani kao da su se potpuno predali (17:24), no to je bio samo privid, jer u završnici susreta Rađaković, Mataija i Čorić daju sve od sebe ne bi li uzeli barem bod, no zaustavljaju se na 30:31.

Susret 11. kola posljednji su odigrali Varaždinci s Buzećanima, zbog obaveza gostiju u euro-natjecanju. Intenzivnija priprema za Challenge kup donijela je Buzećanima dobrih prvih pola sata, imaju tri, pa i četiri gola razlike (4:7, 7:11), no nisu je znali sačuvati do kraja. Na prvi odmor ide se s minimalnih 14:15.

U drugom poluvremenu gostujući Šunjić (10) je i opet odličan te povećava razliku na 14:17, ali su Varaždinci stisnuli i sa šest pogodaka za redom okrenuli konačno rezultat u svoju korist (30:26). No, preokretima nije kraj, te se do posljednje minute vodi oštra bitka za svaku loptu, a nakon 33:33 Prole donosi domaćima dva boda. Babić i Jagačić postigli su za Varteks po deset golova, a za Buzet je osim već spomenutog Šunjića desetku upisao i Gašpar.