Zadrani umalo iznenadili Budućnost

Lovro Štrbinić • subota, 20.11.2010.

Još jednom su košarkaši Zadra bili blizu pobjedi, ali je još jednom neizvjesna završnica pripala njihovim protivnicima. Ovog puta su dugo vodili protiv Budućnosti, ali kad je susret otišao u produžetke Zadar je potpuno stao i upisao još jedan poraz.

Zadrani su već u početku dvoboja pokazali da bi mogli u Podgorici imati svoj dan. Od samog starta su poveli i kako je prva četvrtina odmicala prednost je bila sve izraženija. Na koncu prve dionice imali su 27:18.

U drugoj četvrtini prednost je nastavila rasti, pa je čak u jednom trenutku Zadar imao i +14. Ipak, do kraja poluvremena Budućnost uspijeva malo podignuti svoju igru, pa se na predah odlazi s 50:41 za goste. U prvom dijelu susreta posebno je inspiriran za igru bio Jakov Vladović, koji je u prvih 20 minuta igre ubacio 18 poena.

U trećoj dionici Zadrani uspijevaju uz manje poteškoće održavati prednost na iz prvog poluvremena. Ipak, posljednja četvrtina donosi povratak u rezultatsku neizvjesnost.

Prvo su domaćini došli na svega pola koša zaostatka, a tada su Zadrani uspjeli ponovno otići na osam poena prednosti. Kad se činilo da bi mogli konačno imati mirnu završnicu, Budućnost radi seriju 8:0 i vraća stvari na početak kod rezultata 80:80 dvije minute do kraja dvoboja.

Uslijedila je igra živaca, u kojoj se Zadrani ponovno nisu najbolje snašli iako su imali dva poena prednosti prije zadnjeg napada domaćina. Tada Nešović pogađa za rezultat 86:86 i odvodi dvoboj u produžetke.

U produžetku se ponovno bolje snalaze gosti i odlaze na tri razlike. No, to je bilo skoro sve od Zadrana u dodatnim minutama jer Budućnost serijom 13:1 odlazi na nedostižnu prednost i susret završava pobjedom domaćina 105:92.

U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji je s 22 poena bio Dragičević, dok je najbolju igru kod Zadra pokazao Vladović s 28 poena, šest skokova i četiri asistencije. Ipak, među najvažnijim razlozima poraza Zadrana je čak osam izgubljenih lopti ovog igrača.