Poraz Mrava u Širokom

Mirza Seferagić • subota, 20.11.2010.

Košarkaši Zagreba doživjeli su novi poraz u NLB ligi, a ovaj put su od njih bolji bili košarkaši Širokog koji su slavili s 83:76. Mario Kasun zbog ozljede koljena će izbivati s terena mjesec dana, pa je gotovo sav teret pao na leđa odličnog Luke Žorića koji je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, no to nije bilo dovoljno.

Nakon prvog pogotka Luke Žorića za vodstvo od 2:0 Mrava, domaći rade seriju od 7:0 koševima Šime Špralje, Siniše Štembergera (trica) i Vedrana Morovića, a tu je seriju prekinuo, u prvom poluvremenu, odlični Žorić zakucavanjem. U petoj minuti Morović je položio za prvo veće vodstvo na utakmici, a bilo je 13:6.

Tricom Frana Pilepića Široki odlazi na +8 (26:18) u 15. minuti, no u sljedećem je napadu istom mjerom uzvratio Damir Rančić kojem je ovo bila prva utakmica za KK Zagreb. No, odlični Morović odvodi svoj klub na 34:27, a posljednji je koš u prvom poluvremenu postigao Žorić nakon još jednog zakucavanja.

U prvom je dijelu za Mrave zaista odličan bio Luka Žorić postigavši 12 poena, a još je sakupio tri skoka te čak tri blokade. S druge strane, isto bismo mogli reći i za Vedrana Morovića koji je također postigao 12 poena, a tome je dodao i četiri skoka. Dobrim se za Zagrepčane pokazao i Rančić postigavši sedam koševa.

Košarkaši Širokog su i drugo poluvrijeme započeli serijom 7:2 te su otišli na +10 (41:31) te je trener Mrava, Denis Bajramović, bio prisiljen pozvati minutu odmora. No, ništa se nije promijenilo jer su domaći nastavili zatrpavati koš Mrava, a prednost je narasla na najvećih +16 u 27. minuti kada je tricu za 52:36 pogodio Pilepić.

Petar Babić pogodio je tricu za smanjenje na 42:52, no Široki slobodnim bacanjima, danas vrlo dobrog, Ivana Grgata te Pilepića odlazi na 56:42 te se s tim rezultatom ušlo u posljednjih deset minuta.

Posljednja četvrtina donijela je povećanje vodstva domaćih koji serijom 6:0 odlaze na velikih +20 (62:42), a onda je tu seriju prekinuo Kruno Simon pogodivši iza linije za tri poena te je tako započeo gostujuću seriju od 8:0 za smanjenje na 50:62.

Sjajna igra gostiju nastavila se i u posljednjih sedam minuta, a dvije minute prije kraja su došli na samo -3 (68:71). Priliku za izjednačenje propustio je Simon promašivši tricu nakon izgubljene lopte Pilepića. No, pred sam kraj, Petar Babić pogodio je za još jedno približavanje Mrava na -3 (76:79) nakon čega domaći pozivaju minutu odmora.

Rančić je potom napravio prekršaj na Štembergeru koji promašuje oba slobodna bacanja, a loptu je uhvatio Miralem Halilović te je Bajramović pozvao novi timeout kako bi dogovorio idući napad, no Simon promašuje za dva, a potom je Boris Barać pogodio slobodna bacanja za +5 (81:76). Nakon toga se ponovila slična situacija kao u utakmici s njemačkim Telekomom jer je Damir Mulaomerović izgubio loptu, a Barać postiže posljednje koševe na utakmici za pobjedu Širokog od 83:76.

Još jednu veliku utakmicu za Mrave je odigrao Luka Žorić koji je na terenu proveo 39 minuta, a vjerojatno bi odigrao i svih 40 da nije zaradio isključujuću osobnu pogrešku. Žorić je susret završio s 29 poena, deset skokova i čak pet blokada, a još je uspio osvojiti jednu loptu te jednom asistirati. Slobodna bacanja je šutirao odličnih 94 % (17/18). Alex Renfroe postigao je 12 koševa uz pet skokova, dok je Simon zabio 11 poena uz četiri asistencije.

Domaće su predvodili Morović s 18 poena i pet skokova te Pilepić sa 16 poena i sedam skokova. Vrlo dobar je bio i Grgat s 12 poena i osam skokova.