Napoli 4:1 Bologna
Bologna

Napoli rutinski do trećeg mjesta

Ivana Spahija • nedjelja, 21.11.2010.

Posljednji susret 13. kola Serie A nije ponudio iznenađenje, Napoli je na domaćem terenu rutinski svladao objektivno slabiju momčad Bologne i uzeo tri boda koja ga podižu na treće mjesto na ljestvici sa samo pet bodova zaostatka za vodećim Milanom...

Napoli je ostvario zacrtani cilj i kod kuće je rezultatom 4:1 došao do pobjede nad gostima iz Bologne te je uzeo tri boda koja mu donose uspon na treće mjesto na ljestvici. Izabranici Waltera Mazzarrija zaostaju pet bodova za vodećim Milanom, a imaju bod više od četvrtoplasiranog Juventusa. Bologni je poraz donio pad na 16. mjesto na ljestvici.

Domaćini su otvorili susret na najbolji mogući način, pogotkom već u drugoj minuti. Gargano je izveo udarac iz kuta, a Maggio glavom pospremio loptu u mrežu Viviana za vodstvo Napolija od 1:0. Domaćini su vodstvo mogli povisiti u 24. minuti, dobro je gađao Lavezzi, još bolje obranio Viviano. Pritisak se Napoliju isplatio u 36. minuti susreta kada je Hamšik pronašao put do mreže Bologne za vodstvo domaćina od 2:0.

I drugo poluvrijeme Napoli je otvorio pogotkom, igrala se 48. minuta kada je, nakon izvedenog udarca iz kuta, Hamšik pogodio praznu mrežu Bologne za veliko vodstvo Napolija od 3:0. No, to nije zaustavilo goste koji su nakon tog pogotka ubacili u brzinu više, a to im se isplatilo u 68. minuti kada je Meggiorini nakon asistencije Rubina pronašao put do mreže De Sanctisa i vodstvo Napolija smanjio na 3:1. Samo pet minuta kasnije ponovno se tresla mreža gostiju, Cavani je svojim pogotkom postavio rezultat na konačnih 4:1 za vrijednu pobjedu i put Napolija na treće mjesto na ljestvici.