Triput šest Hrvata

Ivana Strahija • četvrtak, 25.11.2010.

HSV je na čelu tablice Bundeslige, a u pobjedi nad Rhein Neckar Löwenom su tri vedete hrvatske reprezentacije svaki dali po šest golova.

Konačnih 32:31 daje naslutiti koliko je težak bio sraz HSV Hamburga i Rhein Neckar Löwena, a još više govori rezultat s poluvremena, 13:16. Posebno su veliku ulogu odigrali hrvatski reprezentativci u Hamburgovim redovima, Igor Vori, Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak, koji su svaki postigli po šest golova, dok je u redovima gostiju najbolji strijelac bio Uwe Gensheimer s 11 golova, šest s linije sedam metara.

Da će odigrati važnu ulogu u susretu Lacković je nagovijestio odmah te je u 5:4 za HSV ugradio svoja tri gola. No, Lavovi okreću rezultat te u 16. minuti imaju 5:8. Rezultatsku prednost gosti u O2 Areni dobro drže, te tek golovi Duvnjaka i Vorija smanjuju na -2 (10:12).

U nastavku susreta golovima Lacković i Duvnjak smanjuju na 15:16, a Duvnjak je još jednom odličan i par minuta kasnije, kad pogađa za vodstvo Hamburga, čemu se priključuje i Jansen (19:17). Löwen međutim opet okreće rezultat, a takva se igra nastavlja do same završnice. U 59. minuti ima HSV 32:31 i loptu, no gubi je, ali ni gosti ne znaju iskoristiti posljednji napad, pa momčadi s tri Hrvata ostaje tijesna pobjeda i dva velika boda.

Blaženko Lacković je nakon utakmice rekao: "Susret je bio izuzetno težak, no na sreću smo nešto lošiji prvi dio uspjeli nadoknaditi u drugom poluvremenu."

Nakon ove utakmice se Igor Vori popeo na ukupno 50 golova za HSV u 13 utakmica ove sezone, Lacković je na 43 postignuta, a Duvnjak na 27.

Od ostalih Hrvata u Bundesligi, Ivan Čupić, koji je na bolovanju zbog ozljede i operacije, do sad je za Rhein Neckar Löwen postigao 23 gola u devet utakmica, a Dalibor Anušić postigao je za Frisch auf Göppingen u 13 utakmica četiri gola.

Igor Anić za Gummersbach ima upisana 22 gola, a Josip Valčić, koji igra u istom klubu, tri. Za Gummersbach igra i Vedran Zrnić, koji je do sad upisao impresivnih 72 pogodaka, od čega 30 s linije sedam metara. Njegov klupski kolega Drago Vuković upisao je njih 66, sve iz igre.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507