Trice Villarreala, Getafea i Espanyola

Nikola Vlahović • subota, 27.11.2010.

Villarreal je još jednom došao do uvjerljive pobjede u Primeri, a u 13. kolu "torpedirao" je Zaragozu 3:0. Do važnih bodova stigao je i Getafe koji je sa 3:1 svladao Sevillu u gostima. A uzbudljiva utakmica između Atletico Madrida i Espanyola pripala je gostima.

Iako je na klupu Zaragoze došao Javier Aguirre, nije uspio iznenaditi Villarreal i doći do važnih bodova. Žuta podmornica je s 3:0 potopila posljednju momčad španjolskog prvenstva te je Villarreal na najbolji mogući način najavio utakmicu protiv Dinama u Europskoj ligi.

Gosti su dobro otvorili utakmicu te su u ranoj fazi došli do vodstva. Naime, mrežu Zaragoze u devetoj minuti pogodio je Marcos Senna. Ubrzo je Villarreal povećao svoju prednost, kada je u 18. minuti na asistenciju Rossija precizan bio Santi Cazorla. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u drugih 45 minuta gledatelji na stadionu La Romareda vidjeli su još pogodak Nilmara te isključenje domaćeg igrača Continija.

13. kolo Primere pokazalo se sretno i za Getafe koji je u gostima pobijedio Sevillu 3:1. Nakon pola sata igre Getafe se našao u rezultatskom zaostatku, jer je Frederic Kanoute poslao loptu iza leđa Codina. Međutim, igrači Getafea nisu se predali te su u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat. Prvo je u 57. minuti najstrožu kaznu precizno realizirao Manu, a samo dvije minute nakon toga gosti su poveli.

Za veliki preokret na Ramon Sanchez Pizjuanu zaslužan je Miku. Iako je Sevilla imala više loptu u nogama i tražila izjednačenje u 77. minuti je primila i treći pogodak. Domaće navijače razočarao je Pedro Rios, a svojim suigračima omogućio je veliko slavlje i nova tri boda.

Na Vicente Calderonu gostovao je neugodni Espanyol, koji je nakon 20 minuta igre došao do prednosti. Nakon što je sudac Jose Antonio Teixeira Vitienes pokazao na bijelu točku, domaćeg vratara matirao je Luis Garcia. Ipak, gosti nisu uspjeli tu prednost sačuvati do odmora. Naime, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena za 1:1 pogodio je Tiago.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Espanyola koji ponovno dolaze u vodstvo. U 54. minuti Joan Verdu je svladao mladog De Geu i tako utišao glasne navijače na Vicente Calderonu. Međutim, rezultat na semaforu ubrzo se promijenio, a za to je zaslužan Kun Aguero, koji je u 66. minuti poravnao rezultat. Ipak, uzbudljiva utakmica nastavila se i s trećim vodstvom gostiju, kada je u 78. minuti za 3:2 zabio Pablo Daniel Osvaldo. Do kraja susreta više nije bilo promijene rezultata te je Espanyol došao do nove pobjede.

• Obrisan korisnik28.11.2010. u 07:43
    zaslužena pobjeda getafea, odlično su ušli u drugo poluvrijeme... odlični su bili.....
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 07:14
    Kako li je to lijepo ka se ovako navikneš da klub iz Barcelone nosi tri boda kući iz Madrida, ma hajde dobro, ugledali se na sugrađane FCB.
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 02:29
    sve osim pobjede Villareala ce biti veliko iznenađenje. ali bez obzira na to vjerujem da se necemo osramotit. Dinamo igra ozbiljan nogomet. zato ajmooooooooooo!
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 00:19
    sad se se našli zahuktavati, bem vam miša!!!