Bilić startao, Sporting izgubio

Ante Zovko • nedjelja, 28.11.2010.

U četiri poslijepodnevne utakmice 13. kola Primere zabilježene su tri domaće i jedna gostujuća pobjeda. Jedinu gostujuću izborio je Real Sociedad u Gijonu kod Sportinga za koji je od početka igrao Mate Bilić.

Sporting Mate Bilića doživio je treći domaći poraz, ovaj put od Real Sociedada. Bilić je krenuo od početka kao jedini napadač, a zamijenjen je u 58. minuti uz dobiveni žuti karton.

Počelo je odlično za Bilićeve, koji su poveli već u drugoj minuti preko Gregoryja. Izjednačio je Xabi Prieto u 10., a rezultat je preokrenut na gostujuću korist u najgore vrijeme za domaće, pred sami završetak poluvremena. Strijelac je bio Zurutuza, dok je u 93. sve nade Sportingu odnio Aranburu.

Mallorca se pobjedom 2:0 protiv Malage vratila u europsku zonu. Odluka je pala početkom drugog dijela. U 50. minuti Gonzalo Castro povukao je brzu kontru, ubacio u prostor za Pierrea Weboa, a ovaj odličnim udarcem pogađa mrežu pokraj nemoćnog vratara.

U 55. Webo je uzvratio Castru asistencijom. Dodao mu je na vrhu šesnaesterca, Castro je zaobišao vratara i pogodio za konačni rezultat. U 90. je Eliseu mogao smanjiti s bijele točke, ali mu je obranio Aouate.

Ogled donedavnih drugoligaša Herculesa i Levantea na poluvremenu je nudio neizvjesnost, ali onda su presudila dvojica vodećih strijelaca Herculesa. Poveli su domaći golom Nelsona Valdeza koji je iskoristio jednu slabiju reakciju vratara u 40. minuti, a već minutu kasnije sve na početak vraća Ruben Estrada na povratnu loptu Xisca Nadala.

Novu grešku gostujućeg vratara u 62. iskoristio je David Trezegeut ubacivši odbijenu loptu u praznu mrežu. U 67. Valdez glavom zaključuje susret.

Racing je nanio minimalan poraz Deportivu, a mogao je i uvjerljiviji. U 61. minuti presudio je Markus Rosenberg na ubacivanje Francisa, a u 85. Rosenberg je s bijele točke propustio još jednom se upisati u strijelce.