Ajax opet treći

Vedran Babić • nedjelja, 28.11.2010.

Najzanimljivija od nedjeljnih utakmica 16. kola Eredivisie bila je ona između Venla i Ajaxa, u kojoj su gosti stigli do pobjede i tako se vratili na treće mjesto i smanjili svoj zaostatak za vodećima PSV-om i Twenteom na samo tri boda.

Pretposljednja momčad lige, Venlo, u prethodnih je 15 utakmica ostvarila samo tri pobjede, no unatoč tome favorizirani Ajax mučio se više od sat vremena prije nego je s dva pogotka osigurao tri važna boda, još važnija poslije visokog poraza od madridskog Reala u Ligi prvaka.

Tek šest minuta nakon što je ušao u igru, "svjetski putnik" Mido (u 12-godišnjoj karijeri promijenio deset klubova na dva kontinenta) doveo je Kopljanike u željenu prednost, a osam minuta kasnije Miralem Sulejmani zapečatio je devetu pobjedu Ajaxa i prekid serije od tri utakmice bez pobjede.

Vezane vijesti

Feyenoord je ubilježio vrijednu pobjedu za bijeg iz opasne zone savladavši neugodni Den Haag 2:1. Sedmoplasirani gosti poveli su golom Bulikina u nadoknadi prvog dijela i činilo se kako će upisati i četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica, no domaćin je uzvratio izjednačivši odmah u prvom napadu nastavka (autogol Radosavljevića) i potom zabivši još jedan gol za trijumf i to u 59. minuti (Castaignos).

U ostale dvije utakmice Heracles je šest minuta prije kraja nadvisio Utrecht 2:1 dok su De Graafschap i Vitesse odigrali bez pobjednika, 1:1.