Sisak slab u Rijeci

Ivana Strahija • ponedjeljak, 29.11.2010.

U Rijeci protiv Zameta Sisak nije uspio dokazati da je favorit, dok je Medveščak u Poreču, u zamjeni domaćinstva, upisao poraz od 26:28.

Gorica je nadigrala Bjelovar s 26:21 i tako poboljšala svoj bodovni saldo. Bjelovarci vjerojatno nisu očekivali takav otpor Velikogoričana, no oni su od početka susreta bili vrlo željni pokazati da zaslužuju bolju poziciju na tablici. Domaći ulaze u početnu seriju od šest golova, koju je uspio presjeći pogotkom tek Vulač. No, umjesto da ih obeshrabri, rezultat od 6:1 Bjelovarcima je dao krila, pa oni preokreću na 6:7, uz veliko zalaganje Turkovića i Pribanića.

Gorici je to bio poziv na uzbunu pa se brzo vraća u vodstvo (13:11 30.), kojeg više do kraja susreta nije ispuštala iz ruku. Najbolji je strijelac u redovima Gorice bio Seferović sa šest pogodaka, a vratar Lončar upisao je 15 obrana. Kod gostiju, Vuglač je također upisao šesticu, a vratar Karabatić je svoju mrežu obranio 10 puta.

Medveščak je izgubio od Poreča i to s dva gola zaostatka (26:28), što i nije tako loše kad se pogleda rezultat s poluvremena, 8:14. Iako je Medveščak ionako trenutno najslabije plasirana momčad lige, nije mu pomoglo ni to što se utakmica igrala u Poreču, jer je zbog zauzetosti Doma sportova došlo do zamjene domaćinstava. Prvo je poluvrijeme što se Medvjeda tiče za zaborav, u drugom je zagrebačka momčad živnula, no u napetoj završnici je ipak bolji bio Poreč. Najprecizniji u redovima Medveščaka bio je Didić (5), a Tomić je upisao četiri gola. Kod Poreča se istaknuo Mataija s devet golova, pet s linije sedam metara.

Siščani u Rijeci, iako favoriti, nisu uspjeli doći do bodova, već je Zamet slavio s 33:28. Domaća je momčad čak dapače pokazala odličnu igru, koja ako se bude ponavljača sigurno će Zametu donijeti mnogo bolju poziciju na tablici. Posebno treba istaknuti golmana Zameta Stevanovića, koji je imao obrana, od čega jedan sedmerac, dok je Montanari postigao sedam golova za istu ekipu. U redovima Siscije, Bjeliš s osam i Džono s devet golova nisu bili dovoljni za povoljniji ishod. Konačnih +5 Zameta ni nije tako loše po Sisciju, Riječani su naime imali i +8 na 31:23.

Velik je i težak bio poraz Splita u Karlovcu (27:25). Već po isteku prvih 30 minuta domaća Karlovačka banka ima +10 (16:6). Splićani su najviše problema imali s razbranjenim Bilušićem na karlovačkim vratima, koji je kao hobotnica obranio 20 šuteva protivnika i jedan penal. Od strijelaca, najviše je golova za Bankare postigao Raič (6), dok je Varvodić upisao pet pogodaka.

Susrete naknadno igraju Moslavina i Međimurje (01.12.), Varteks di Caprio i Co Zagreb (30.11.) te Dubrava i Nexe (01.12.)