Remi Međimurja, pobjeda Nexea

Ivana Strahija • srijeda, 01.12.2010.

12. kolo Premijer lige završeno je utakmicama naših donedavnih predstavnika u euro-natjecanjima. Međimurci su u Kutini remizirali, a Nexe je kod Dubrave slavio.

Nevjerojatno je bilo ono što je Međimurje uspjelo ispustiti u završnici susreta u Kutini. U 52. minuti imali su Međimurci 23:29, +6, da u posljednjih osam minuta ne bi postigli ni jedan jedini pogodak. Put do mreže pronašli su međutim domaći Masnec, Barić i Jurić te Sertić, koji su uspjeli izvući bod za svoju Moslavinu.

Moslavina je inače držala vodstvo do 8:8, no gosti iz Čakovca otišli su na +3 uz tri gola za redom Paponje, a do kraja prvog poluvremena imali su +6 (10:16). U domaćim je redovima najviše pogodaka postigao Masnec (8), koji je međutim za to potrošio previše lopti (17). Kod gostiju je Paponja imao učinak od 9/14.

Našičani su gostovali kod Dubrave i pobijedili s +2, no također su imali i mnogo veću razliku koju nisu uspjeli očuvati, no to ih nije koštalo koliko Međimurce. U utakmicu Nexe ulazi jako dobro, a domaćini su tek u 14. minuti uspjeli postići svoj drugi pogodak (2:7). Nakon prvih 30 minuta razlika u korist gostiju je +6 (9:15).

U 53. minuti Nexe ima jednaku prednost (22:28), no domaći rade seriju od 6-2 i time zaključuju susret na 28:30. Najbolji je strijelac kod domaćih bio Zirdum (11), a samo gol manje postigao je gostujući Barišić-Jaman.

U 13. kolu, koje se igra ove subote 4. prosinca, Međimurje će ugostiti susjede iz Varaždina, Varteks di Caprio, dok Nexeu stiže momčad iz Kutine, Moslavina. Uz potonju je utakmicu vezana i lijepa humanitarna gesta, o kojoj javljaju iz našičkog premijerligaša: "Cjelokupan prihod s utakmice Nexe - Moslavina, koja se u Našicama igra u subotu u 18 sati, bit će uplaćen za liječenje 27-godišnje Irene Grgić iz Vukojevaca. Irena boluje od multiple skleroze i nedavno je u Sloveniji podvrgnuta operaciji, a trenutačno se nalazi u Daruvarskim toplicama na oporavku. Troškovi operacije i rehabilitacije su veliki pa se na ovaj način Rukometni klub Nexe Našice uključuje u humanitarnu akciju", objasnio je klupski glasnogovornik Vjekoslav Mahovlić. To je svakako i odličan poziv svim ljubiteljima rukometa da dođu na utakmicu.