Bundesliga, 15. kolo, 03.12.2010, 20:30 h
St. Pauli 1:0 Kaiserslautern
Kaiserslautern

Hrvatski trojac neuspješan u Hamburgu

Josip Piršljin • petak, 03.12.2010.

15. kolo Bundeslige otvorili su večerašnjim susretom St. Pauli i Kaiserslautern, a bolji su bili nogometaši iz Hamburga koji su slavili s 1:0. Iličević, Lakić i Rivić ponovno su startali od prve minute, ali nisu uspjeli spasiti svoju momčad od osmog ovosezonskog poraza.

St. Pauli je pred svojim navijačima na stadionu Millerntor došao do vrlo vrijedne pobjede, te se sa 17 bodova plasirao na 13. mjesto Bundeslige. Kaiserslautern je skupio isti broj bodova, no zbog bolje gol-razlike pozicionirani su jedno mjesto ispred St. Paulija. Srđan Lakić odradio je svih 90 minuta za svoju ekipu, dok su Stiven Rivić i Ivo Iličević zamijenjeni u 64., odnosno 87. minuti.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli suviše atraktivan nogomet. Igrači St. Paulija su imali veći posjed lopte i bili nešto opasniji prema golu Tobiasa Sippela, ali bez konkretnih učinaka. Kaiserslautern se uglavnom koncentrirao na obranu i prijetio iz kontranapada.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su domaći nogometaši. U 12. minuti odličnom solo akcijom Marius Ebbers je ispremiješao gostujuću obranu i izbio sam pred Sippela, ali vratar Kaiserslauterna je skinuo njegov udarac. Probao je St. Pauli doći do vodstva i u 29. minuti, no Sippel ponovno brani, ovog puta dalekometni udarac Matthiasa Lehmanna. S 0:0 i bez velike igre se otišlo na odmor.

Momčad iz Hamburga do vodstva je ipak došla samo tri minute nakon početka drugog poluvremena. Ralph Gunesch je izveo slobodan udarac s desne strane, a loptu u vlastitu mrežu poslao je Christian Tiffert. Gostujući igrači nakon primljenog gola počeli su bolje igrati, no nisu iskoristili svoje prilike.

U 69. minuti najbolju šansu Kaiserslauterna propustio je realizirati Jan Moravek kada ga je sjajno uposlio Iličević, no Čeh je poslao loptu pored gola. Do kraja susreta gosti su još nekoliko puta zaprijetili, ali rezultat se nije mijenjao i St. Pauli je upisao vrijedna tri boda.