Borussia rutinski svladala Nürnberg

Damir Žbulj • nedjelja, 05.12.2010.

Utakmicama Bayera i Kölna te Nürnberga i dortmundske Borussije zaključeno je 15. kolo njemačke Bundeslige.

Bayer se pobjedom protiv Kölna mogao popeti na treće mjesto prvenstvene ljestvice te je u tome na kraju i uspio. Domaći su susret otvorili prilikom u šestoj minuti, ali Patrick Helmes loptu šalje preko gola. No, isti igrač spretan je u 21. minuti, natrčava na jednu odbijenu loptu te postiže svoj četvrti pogodak sezone za vodstvo domaćih.

Šest minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja. Ubacivanje Podolskog, 40-ak metara od gola, u pogodak pretvara Pedro Geromel. Domaći su konkretnija momčad, a prilike su u 36. i 37. minuti propustili Renato Augusto i Sam. Gosti priliku za vodstvo propuštaju pred kraj prvog dijela. Brečko je pronašao Freisa, ali napadač Kölna ne reagira na pravi način.

U drugom dijelu u vodstvo dolaze domaći nogometaši. Arturo Vidal je u 55. minuti ubacio loptu u kazneni prostor, Sidney Sam asistira za Barnettu, a švicarski reprezentativac posprema loptu u mrežu. Šest minuta kasnije domaći odlaze na dva pogotka razlike. Nakon ubačaja iz kuta, Friedrich glavom pogađa gredu, ali na odbijenu loptu odlično reagira Reinartz i također glavom šalje loptu iza leđa Mondragona. U 65. minuti gosti se vraćaju u utakmicu. Nakon odlične akcija Kölna, Podolski je uposlio Laniga, a on zabija za 3:2 pored nemoćnog Adlera.

Dvije minute kasnije, isti igrač propustio je odličnu priliku za izjednačenje, ali do kraja susreta domaći nogometaši uspjeli su sačuvati minimalnu prednost.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog rasporeda vodeća Borussia (D) stigla je na gostovanje u Nürnberg. Subotnji poraz drugoplasiranog Mainza, omogućio je gostima iz Dortmunda da pobjedom prednost na vrhu povećaju na deset bodova.

Gosti su motivirano ušli u susret kako bi dokazali status favorita u ovom dvoboju jer su domaći nogometaši u negativnom nizu od tri uzastopna poraza. Prvu priliku za Borussiju propustio je Lewandowski. U kaznenom prostoru natrčao je na jednu odbijenu loptu i volejom tukao ravno u vratara. Domaći su opasni u 21. minuti, no Schieber je zamalo neprecizan.

Samo dvije minute kasnije gosti iz Dortmunda dolaze u vodstvo. Nakon ubacivanja s centra, Hummels utrčava iza obrane domaćih i glavom s pet metara šalje loptu iza leđa golmana Nürnberga.

Na odmor se odlazi minimalnim vodstvom gostujućih nogometaša, a u nastavku domaći prvi prijete. Schieber je prošao po lijevoj strani te je u sredini kaznenog prostora pokušao pronaći slobodnog suigrača, no Schmelzer u posljednji trenutak izbija loptu ispred nogometaša Nürnberga u korner.

Priliku za povećanje vodstva gosti su propustili u 73. minuti. Götze je promiješao obranu domaćih, u kaznenom prostoru pronašao je Lewandowskog, no njegov udarac s pet metara golman Schäfer odlično brani.

Kagawa je u 79. minuti odličnim volejom opasno zaprijetio, ali udarac odlazi malo iznad grede. Konačna odluka ovog susreta pada dvije minute prije kraja dvoboja. Odlična akcija Borussije završila je gužvom u 16-ercu, lopta se odbija do Lewandowskog, a on odmjerenim udarcem šalje loptu pored vratara domaćih.

Rutinskom pobjedom na ovom gostovanju, vodeća momčad prvenstva povećala je prednost ispred Mainza na deset bodova, dok je Nürnberg ovim porazom produljio svoj crni niz na četvrti uzastopni susret.

• Obrisan korisnik05.12.2010. u 23:40
    a stvarno bi tribali osvojit..10 bodovi prednosti se ne bi smilo propustit..gleda sam ih par utakmica i stvarno moćno izgledaju...
  • Obrisan korisnik05.12.2010. u 22:12
    neznam, veliko? prave momčadi su na dnu i muče se s formom, ove koje su na vrhu nemaju kontinuitet pobjeđivanja jer su slabiji od ovih dole, ali valjda raspored i forma ih je pogodila. borrusia (d) ako ne uzme naslov ove godine i nece ga vise. poklopilo im se sve (loši) rezultati drugih i njihova... [više na forumu]
  • domba5705.12.2010. u 22:07