Runji sudac otkinuo bod

Maja Giljanović • subota, 04.12.2010.

Rennes je u 16. kolu iz jedanaesterca slomio otpor Monaca i provizorno preuzeo čelo Le Championnata, a Lens Vedrana Runje i Gregoryja Sertica može žaliti za krivom procjenom suca utakmice protiv Auxerrea koji je gostima u 86. minuti poklonio nepostojeći korner iz kojeg su postigli izjednačujući gol i s Felix-Bollaerta odnijeli bod.

Navijači Lensa su protiv Auxerrea u 16. kolu Le Championnata doživjeli hladan tuš u 86. minuti. Sang et Or u kojem je Vedran Runje odigrao svih 90 minuta i Gregory Sertic cijelu utakmicu odgledao s klupe za rezerve vodio je golom Yahije iz 28. minute, ali četiri minute prije kraja gosti su izvukli bod.

Sudac Moreira dosudio je nepostojeći korner kojeg je Pedretti izveo na prvu vratnicu i pronašao Mignota koji je glavom šalje iza Runje. Demont je pokušao popraviti što se popraviti dalo, ali samo se zajedno s loptom zapetljao u mrežu.

Vezane vijesti

Lens može žaliti za 38. minutom, imali su matnu poziciju, ali se Akale zaigrao i umjesto šuta odlučio se na asistenciju za Eduarda. Brazilac je bio precizan, ali gol je poništen zbog ofsajda.

Remi je na koncu možda i najpravedniji ishod jer ni Auxerre nije bio bez šansi. U 14. minuti Quercia je prevario Runju, ali bivšeg je hajdukovca požrtvovnom intervencijom spasio Yahia, a u 69. je minuti Querciju zaustavila i stativa.

Rennes je otpor Monaca slomio iz jedanaesterca i 64. minuti, precizan je bio Montano i Rouge et Noir su provizorno preuzeli čelo tablice bod ispred Marseillea i Lyona i dva ispred Lillea i Bresta.

Susret Lillea i Lorient je zbog zaleđenog travnjaka odgođen za sutra u 15 sati, fenjeraš Arles-Avignon je protiv Nancyja vodio preko Dja Djedjea samo da bi gosti golom Hadjija spasili bod, ali pobjedu na svom terenu zato nisu propustili upisati Sochaux i Toulouse. Carlao i Maiga su srušili Valenciennes (2:1), a Santander Caen (1:0).

Lisandro Lopez je sam pobijedio Montpellier, 27-godišnji Argentinac Lavove za koje je Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta doveo je u vodstvo u 5. minuti, a nakon što je Spahić izjednačio u 80. pun plijen i treće mjesto na tablici izborio je iz poluvoleja u petoj minuti sudačke nadoknade.