Lilleovi "tenisači" preuzeli čelo

Maja Giljanović • nedjelja, 05.12.2010.

Igrači Lillea i Lorienta u utakmici su se 16. kola Le Championnata zaigrali. Nakon 2:2 u prvom poluvremenu do konca susreta čiji je start zbog zaleđenog travnjaka sa subote prebačen na rani nedjeljni termin postignuto je još pet golova i Lille je rezultatom 6:3 preuzeo čelo na tablici bod ispred PSG-a i Rennesa.

Čudesnu su utakmicu u Lilleu odigrali LOSC i Lorient u prvom susretu dviju ekipa nakon što je 22. svibnja koncem prošle sezone Lorient pobijedio Lille 2:1 i zaustavio ga na pragu plasmana u Ligu prvaka.

Lorient je i u 16. kolu nove sezone bolje otvorio susret, gosti su utišali navijače na Metropoleu preko Gameira u 7. minuti, ali niti 10 minuta poslije Lille je preokrenuo. Sow je u 9. minuti izjednačio, a domaćinu je pomogao i Baca i u 16. minuti poslao loptu iza leđa svog golmana Audarda.

Vezane vijesti

Gameiro je u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena ponovno pokvario raspoloženje Rudyja Garcije, ali nakon samo tri minute u drugom dijelu Sow je ponovno precizan i Lille ponovno preuzima inicijativu. Kitambala u 56. minuti zabija treći i za Lorient, ali jedva da se ponovno krenulo s centra i Gervinho je vratio Lille u vodstvo.

Ovog puta Lorient je ostao bez odgovora, Sow je svojim trećim na utakmici i 13. ukupno u prvenstvu odvojio Lille na dva gola prednosti, a nakon što je Audard u 84. minuti zaradio crveni zbog igranja rukom izvan šesnaesterca (mada je Sow bio u ofsajdu) tri minute poslije na teniskih 6:3 postavlja Frau.

Peta je ovo ligaška pobjeda Lillea na domaćem terenu na kojem su ukupno osvojili 17 bodova i druga su najbolja momčad iza Sochauxa (20) pred svojim navijačima, a sedma ukupno kojom su preuzeli prvo mjesto na tablici bod ispred PSG-a i Rennesa.

Parižani su slavili protiv Bresta i odigrali i 10. utakmicu uzastopce bez poraza. Vodstvo Nenea iz 5. minute u 54. je poništio Roux, ali 28,058 navijača na Parku prinčeva odahnulo je pet minuta poslije kad je Bodmer poslao i drugu loptu iza Elane prije nego je u 77. minuti tri boda definitivno osigurao Giuly.

Marseille je pao u derbiju Azurne obale, Nice je u najvećem dijelu susreta bila u podređenom položaju, ali je u pet do 12 u trećoj minuti nadoknade golom Faea saplela prvaka.

Bordeaux je u Saint-Etienneu vodio od 30. minute i gola Ben Khalfallaha, ali na koncu su Žirondinci spašavali bod nakon što ih je sredinom drugog poluvremena uhvatila žuta minuta. Nakon što je Ebondo u 68. minuti izjednačio nije se ni krenulo s centra i Bocanegra je preokrenuo, ali minutu prije kraja susreta gosti su utišali Geoffroy-Guichard i preko Fernanda izvukli bod.