RK Zagreb 33:23 Međimurje
Međimurje

Rukomet uz Dan Krapine

Ivana Strahija • srijeda, 08.12.2010.

Krapina je ugostila prvenstveni susret 14. kola Premijer lige i u svojoj dvorani organizirala utakmicu CO Zagreba i Međimurja.

CO ZAGREB – MEĐIMURJE 33:23 (20:8)

Krapina, dvorana Srednje škole, gledatelja: 600
Suci: Kober (Zagreb), Sunajko (Dugo Selo)

CO Zagreb: Šego, Čelić 2, Marić, Tarabochia, Kopčo 3, Stepančić 1, Kopljar 2, Jaškić 11 (3), Škof, Špiler 1, Gojun 4, Štrlek 7, Pešić, Valčić, Balić 1, Gal 1

Obrane: Šego 9, Škof 3, Pešić 2
Sedmerci: 3/3
Isključenja: 4 minute

Međimurje: Čužić, Varga 4, Jeftić, Krajner, Maretić 3, Zadravec 3, Malović, Sladoljev, Paponja 3 (2), Marciuš, Šunjić, Sklepić, Herman 5, Ćavar 4, Marčec 1, Balent

Obrane: Sladoljev 7, Marciuš 3, Šunjić -, Balent -
Sedmerci: 2/3
Isključenja: 2 minute

Sa svojih 12 tisuća stanovnika Krapina ni nema muški rukometni klub, a u srednjoškolskoj dvorani inače caruju rukometašice, koje se natječu u drugoj ligi. No, gradski čelnici poželjeli su uz Dan grada priuštiti stanovnicima atraktivno sportsko događanje, pa su s CO Zagrebom dogovorili gostovanje.

Hladna i maglovita noć, kao i termin usred tjedna, spriječili su veći broj posjetitelja, no ipak ih se skupilo neuobičajeno puno, kazali su nam domaćini. Ženske utakmice naime obično prati stotinjak najvjernijih.

Onih 600, od 750 koliko može u dvoranu, u prvom je dijelu utakmice moglo vidjeti potpuni potom Međimurja, suočenog s jakom postavom Zagreba. Sa Šegom na golu i Jaškićem, Kopljarom, Galom, Balićem, Valčićem i Štrlekom u polju, Zagrepčani su u prvih 30 minuta 'natukli' 20:8.

Kadetski reprezentativac

Pred utakmicu u Krapini RK Međimurje primilo je i dobru vijest. Mladi igrač tog kluba, Dominik Mišević, pozvan je na kontrolno okupljanje kadetske reprezentacije. Srednji vanjski rođen 1994. godine s oduševljenjem čeka zakazani termin, a vesele se i njegov trener Ivan Haček te Uprava međimurskog premijerligaša.

Gosti iz Čakovca držali su korak sa Zagrepčanima do 4:3 i gola Hermana, nakon čega domaćini u Krapini nezaustavljivo kreću naprijed. Vrijedi još spomenuti da je prvi gol utakmice postigao Međimurac, Ćavar, nakon što su Zagrepčani propustili realizirati prvi napad.

U drugom poluvremenu Zagreb ima otprilike 10 golova prednosti, toliko je i u 42. minuti (25:15). No, trener Nenad Kljaić temeljito mijenja postavu, pa uz Pešića na golu u polje šalje i Marića, Stepančića, Čelića te Tarabochiju. Ta momčad bila je lakši zalogaj za Međimurce, koji rade seriju 5-0 i uz pogotke Paponje, Varge, Ćavara i Hermana smanjuju na 25:20 u 49. minuti.

Vidjevši da je rezultat u škripcu, zagrebački strateg opet mijenja postavu, koja uz Špilera i Kopču mirno privodi susret kraju do konačnih +10 (33:23).

"Nismo imali nikakve iluzije, cilj nam je bio da malo uživamo i s ekipom koju gledamo na televiziji odigramo utakmicu. S momcima sam dogovorio da odigramo naš standardni sustav igre, mislim da su to dobro odradili. Igrali su sa zadovoljstvom, jedan za drugoga", kazao je nakon utakmice trener Međimurja Željko Anić. Povratak u igru nakon 20:8 s poluvremena na svega 25:20 u 49. minuti Anić je komentirao: "Morao sam izmijeniti neke igrače jer bi inače bilo gusto", kazao je uz smijeh, pa ozbiljnije nastavio: "Zagreb se u drugom poluvremenu malo opustio, a nije da mi ne znamo igrati rukomet."