Bayern slomio St. Pauli, Vidal u obje mreže

Borna Rupnik • subota, 11.12.2010.

Poslijepodnevni subotnji program u Bundesligi ponudio je raspoložene strijelce u Hamburgu, hrvatsko dodavanje za tri boda te hrabar, ali neuspješan otpor St. Paulija u Bayernovom dvorištu...

Iako je St. Pauli u Münchenu zaigrao vrlo čvrsto i otvoreno te u uvodnim minutama stvorio nekoliko opasnih situacija pred Buttom, Bayern je na pravi put odveo topovski, neobranjivi udarac Turčina Altintopa, nakon što mu je obrana gostiju ostavila dosta prostora pred svojim kaznenim prostorom.

Do odmora je bilo još nekoliko solidnih šansi na obje strane, a početak nastavka obilježila su dva velika promašaja mladog Müllera te jedan Ebbersa nakon što je i Butt ispao iz igre. No, utakmica je prelomljena u 68. minuti, kada sudac šalje St. Paulijevog vratara Kesslera na prijevremeno tuširanje, a kazneni udarac koji je izborio Müller Lahm pretvara u 2:0.

Nije bio hrvatski dan

U redovima Bayerna nije bilo ozlijeđenih Ivice Olića i Danijela Pranjića, HSV nije mogao računati na Mladena Petrića, Jupp Heynckes Domagoja Vidu nije posjeo ni na klupu, Josip Šimunić nije konkurirao za sastav Hoffenheima, a Marija Mandžukića i Srđana Lakića nije bilo u dresovima Wolfsburga, odnosno Kaiserslauterna. Miro Varvodić ostao je pričuva Mondragonu, a svih je 90 minuta na klupi sjedio i Stiven Rivić.

Cijele su utakmice odradili tek Boris Vukčević i Ivo Iličević, dok je Mato Jajalo u 22. minuti ušao umjesto Lukasa Podolskog.

Doduše, Bartelsu je samo minutu poslije Timoščuk zaustavio pokušaj ispred gol-linije, na što su gosti tražili igranje rukom, no Ribery je zapečatio osvajanje bodova rutinskom realizacijom situacije 1-na-1 desetak minuta prije kraja, tako da vratnica Schweinsteigera, druga Bayernova na susretu, nije predstavljala veliki problem Bavarcima.

Bayer iz Leverkusena svoju je uspješnu polusezonu nastavio i na neugodnom gostovanju u Hamburgu. Sam je skrenuo vodu na gostujući mlin nakon pola sata igre, no njegov je trud upropastio Vidal autogolom u 48. minuti. Ipak, Vidal se iskupio u 61. minuti kada je glavom vratio prednost Bayeru, a nedugo potom pitanje pobjednika riješio je Renato Augusto.

Konačnih 4:2 postavili su u vrlo kratkom razmaku između 78. i 79. minute Renato Augusto te Nizozemac Elia.

Gledatelji u Kaiserslauternu nisu vidjeli pogotke, a oni u Kölnu vidjeli su jedan. U 56. minuti za vrijedna tri boda pobrinuli su se naš Jajalo kao asistent i Clemens kao strijelac.

Hoffenheim je zahvaljujući preciznom udarcu glavom Comppera vodio protiv Nürnberga sve do 86. minute, kada im dva boda iz džepa oduzima Eigler.