Bundesliga, 16. kolo, 11.12.2010, 18:30 h
Borussia Dortmund 2:0 Werder Bremen
Werder Bremen

I Werder pao u Dortmundu

Josip Piršljin • subota, 11.12.2010.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela Bundeslige nogometaši dortmundske Borussije pred svojim navijačima ostvarili su 14. prvenstvenu pobjedu svladavši Werder iz Bremena 2:0.

Sjajnu formu u Bundesligi igrači Borussije Dortmund nisu prekinuli niti u 16. kolu. Novom pobjedom odmakli su trenutno drugoplasiranom Bayeru iz Leverkusena na 11 bodova i već je otprije poznato kako će otići na zimsku stanku s naslovom jesenskih prvaka. Werder je nakon pobjede od 3:0 protiv Intera u Ligi prvaka bodove tražio i na Signal-Iduna-Parku, no otišli su kući praznih ruku.

Domaća ekipa od prve je minute krenula napadački prema golu Tima Wiesea. Već u petoj minuti imali su prvu ozbiljniju priliku kada je Jakub Blaszczykowski prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac gostiju gdje je Lucas Barrios spustio loptu za Shinjija Kagawu, ali Japanac je pucao pored gola.

Samo četiri minute nakon toga sastav Jürgena Kloppa došao je do vodstva. Borussia je izborila slobodni udarac na nekih dvadesetak metara od gola Werdera, a preciznim udarcem Wiesea je svladao Nuri Sahin. Taj pogodak dodatno je ohrabrio žuto-crne koji su zaredali još nekoliko dobrih šansi do kraja prvog dijela.

U 23. minuti Sahin ponovno upućuje opasan udarac prema Wieseu, no ovog puta gostujući vratar hvata loptu uz manje poteškoće. Jedinu veću priliku na utakmici nogometaši Werdera imali su u 42. minuti kada je Aaron Hunt isprobao Romana Weidenfellera, ali bez uspjeha i na odmor se otišlo s prednošću domaćih od 1:0.

Početkom nastavka bolje je zaigrala momčad Thomasa Schaafa i u nekoliko je navrata bila blizu izjednačenja. U 51. minuti Claudio Pizarro izbija sam pred Weidenfellera, ali bježi mu lopta i ne uspijeva niti uputiti udarac. Samo minutu kasnije gosti iz Bremena tražili su jedanaesterac kada je Pizarro ponovno bio u kontaktu s vratarom Werdera, ali sudac se nije oglasio.

Werder je i dalje napadao u potrazi za poravnanjem. Najprije je Marko Marin opasno pucao, a kasnije su se dortmundski igrači morali spašavati nakon jedne nespretne reakcije srpskog reprezentativca Nevena Subotića.

Unatoč boljoj igri Werdera u nastavku, do novog pogotka došla je domaća ekipa. Blaszczykowski je kao i kod prvog zgoditka projurio po desnom boku i tukao po golu, Weidenfeller brani, ali se lopta odbija do Kagawe koji je šalje u mrežu i usprkos protestima gostiju zbog eventualnog zaleđa Borussia je povela s 2:0. Do kraja susreta nije bilo većih zanimljivosti i žuto-crni su osvojili nova tri boda.