Premiership, 17. kolo, 11.12.2010, 18:30 h
Newcastle 3:1 Liverpool
Liverpool

Liverpool ponovno razočarao

Damir Žbulj • subota, 11.12.2010.

Posljednju utakmicu subotnjeg rasporeda Premiershipa na stadionu St. James' Park odigrali su Newcastle i Liverpool.

Liverpool je u susret ušao s tri boda prednosti ispred Newcastlea, a zanimljivo da su Redsi pobijedili Svrake u posljednja četiri susreta, od čega su tri dvoboja završila 3:0, dok je u posljednjem dvoboju ove dvije momčadi na ovom stadionu slavio s čak 5:1.

Na klupi Newcastlea debitirao je Alan Pardew, u momčad mu se, nakon suspenzije, vratio Joey Barton, a kapetan Kevin Nolan opravio se od ozljede te je ipak zaigrao od prve minute. Roy Hodgson i dalje nije mogao računati na Gerrada, Aggera i Carraghera, ali je zato Fernando Torres zaigrao od prve minute.

SASTAVI

Newcastle: Krul, Simpson, S. Taylor, Campbell, Jose Enrique, Barton, Nolan, Tiote, Gutierrez, Carroll, Ameobi.

Liverpool: Reina - Johnson, Kyrgiakos, Škrtel, Konchesky - Kuyt, Meireles, Lucas, Maxi - Torres, Ngog.

Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti. Maxi Rodriguez je uputio udarac s 25 metara, ali lopta je otišla iznad vratnice. U desetoj minuti Liverpool je imao prvu veću priliku. Kyrgiakos se u kaznenom prostoru oslobodio svog čuvara, snažno pucao, ali Krul odlično brani njegov udarac.

Newcastle je opasan u 12. minuti. Gutierrez je uposlio Carrolla, no on ne uspijeva kvalitetno primiriti loptu te Reina uspijeva stići do nje prije domaćeg napadača. Dvije minute kasnije domaći dolaze u vodstvo. Ubačaj Bartona, Carroll glavom spušta na nogu Nolana, koji iz blizine, a možda i zaleđa, šalje loptu iza leđa Reine. Domaći su izigrali obranu Liverpoola i u 29. minuti. Jednu dugačko ubacivanje na rub 16-erca, ponovno Carroll spušta za Ameobija, a njegovu povratnu loptu Carroll šalje ravno u vratara Liverpoola.

Gosti su najbliže izjednačenju u 33. minuti. Meireles je u kaznenom prostoru natrčao na jednu odbijenu loptu, a njegov udarac s linije je raščistio Jose Enrique. U 36. minuti Newcastle je skoro povećao svoje vodstvo. Ameobi je pucao iz daljine, Škrtel je blokirao udarac, ali i prevario svog vratara, a lopta odlazi malo pored desne vratnice, u korner za domaće. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Kyrgiakos je propustio dobru priliku za izjednačenje. Nakon kornera, njegov udarac glavom odlazi pored gola.

U nastavak susreta Liverpool je ušao s odlučnom namjerom da čim prije izjednači rezultat, a to im je i uspjelo nakon samo pet minuta drugog dijela. Kuyt se na rubu kaznenog prostoru oslobodio svojih čuvara te je, pored trojice obrambenih igrača Newcastlea, poslao loptu u mrežu. Ofenziva gostiju se nastavila i u idućih nekoliko minuta. Torres je u 52. minuti pokušao glavom, a samo minutu kasnije Konchesky dugom loptom pronalazi španjolskog napadača te ga izbacuje u prostor ispred vratara Krula, no golman domaćih odlično brani njegov udarac. U 54. minuti Kuyt je ubacio s desne strane, ali Ngog, na pet metara od gola, glavom loše zahvaća loptu.

Domaći su odgovorili u 56. minuti. Na ubacivanje Bartona, u kaznenom prostoru natrčao je Carroll, ali glavom loptu šalje preko gola. Dvije minute kasnije, odlično je s 20-ak metara pucao Torres, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored desne vratnice Svraka. Nile Ranger se u 64. minuti, nedugo nakon što je ušao u igru umjesto Ameobija, našao u odličnoj prilici. Uspio se u kaznenom prostoru osloboditi Škrtela, no loptu šalje pored gola gostiju.

Newcastle ponovno dolazi u vodstvo deset minuta prije kraja susreta. Nakon pomutnje i loše reakcije obrane Liverpoola, do lopte dolazi Joey Barton i u trku šalje loptu pored istrčalog vratara Redsa. Liverpool je pokušao doći do izjednačenja u posljednjim minutama susreta, no domaći u prvoj minuti sudačke nadoknade stavljaju točku na i te postižu i treći pogodak. Carroll je uputio fantastičan udarac iz daljine, a lopta je odsjela u lijevom donjem kutu gola gostiju. To je bio Carrollov deseti pogodak u Premiershipu ove sezone, a Newcastle se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Liverpoolom na prvenstvenoj ljestvici.

• beaver12.12.2010. u 05:30
    Liverpool je morao pobijedit Spurse, barem po broju šansi koje su stvorili i ne iskoristili, i da je danas uzeo bod bio bi u igri za četvrto mjesto...ovako samo klizi na ljestvici
    beaver
  • johnny00812.12.2010. u 03:18
    pol ekipe treba prodat ili darovat ako ih niko nece kupit, dovest kranjcara, jednog postenog napadaca i da vidis kakvu bi frku slozili...