Touré odveo City do drugog mjesta

Marin Vuković • subota, 11.12.2010.

Manchester City se s gostovanja na Upton Parku očekivano vraća s punim plijenom, a nova tri boda vrijedna su i barem privremenog boravka na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Četvrtu gostujuću pobjedu upisao je i Blackpool, koji se neokrznut vraća s Britannije, a olakšanje se osjeća na Villa Parku, gdje je domaćin svladao West Bromwich Albion.

Nogometaši Manchester Cityja opravdali su ulogu apsolutnog favorita i deklasirali West Ham te se, uz utakmicu više od Arsenala i dvije više od Manchester Uniteda, na barem 24 sata smjestili na drugo mjesto Premier lige.

Najveće zasluge za pobjedu Cityja idu na adresu Yaye Touréa, koji je u 30. minuti iskoristio dodavanje Garetha Barryja, a potom u 73. minuti pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u leđa Roberta Greena i u mrežu West Hama.

Na 3:0 devet minuta prije kraja povisio je Adam Johnson, a domaćinu je ostalo vremena tek za utješan pogodak Jamesa Tomkinsa u 89. minuti.

Pobjedu u gostima ugrabio je i Blackpool, koji je iz kola u kolo sve bliže svom glavnom ovosezonskom cilju, ostanku u prvoligaškom društvu. Jedini pogodak vrijedan tri boda postigao je DJ Campbell u 48. minuti utakmice, a svi napori Stoke Cityja da dođe do boda bili su uzaludni. Najbliže pogotku za domaćine bili su Ricardo Fuller i Matthew Etherington, čije je pokušaje zaustavljao okvir gola.

Uzbudljiv dvoboj su na Villa Parku odigrali Aston Villa i West Bromwich Albion, a bodovi su na kraju ostali u rukama domaćina. Nakon uvodne prilike gostiju i grede Somena Tchoyija, Villa je povela golom Stewarta Downinga u 25. minuti, a deset minuta prije kraja Emile Heskey je potvrdio pobjedu Houllierovih izabranika. Minutu prije kraja Paul Scharner je tek ublažio poraz West Bromwich Albiona.

Dvije poslijepodnevne utakmice završene su bez pogodaka, Everton je na Goodison Parku odigrao tek 0:0 s Wiganom i zaradio zvižduke svojih navijača, a istim je rezultatom završen i susret Fulhama i Sunderlanda na Craven Cottageu.