Lovrenu 90 minuta i tri boda

Maja Giljanović • nedjelja, 12.12.2010.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u Lyonovoj desetoj uzastopnoj ligaškoj utakmici bez poraza, Lavovi su u 17. kolu Le Championnata pobijedili Toulouse i na trećem mjestu preskočili Marseille kod kojeg gostuje u sljedećem kolu.

Ni 10. put uzastopce Lyon u Le Championnatu nije izgubio, a u 17. je kolu na Gerlandu pobijedio i četvrti put u posljednjih pet prvenstvenih susreta.

Nakon 1:0 protiv Nice, 3:1 u Lensu, 2:2 protiv PSG-a i 2:1 u Montpellieru Lavovi su u Lyonu slavili protiv Toulousea, hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta, a otpor gostiju koji u Lyonu nisu pobijedili od 1965. slomili su Lisandro Lopez i Bafetimbi Gomis.

Lopezu je ovo sedmi gol sezone, Gomisu šesti, a Lyon je tjedan dana prije gostovanja na Velodromeu na trećem mjestu preskočio Marseille i do prvaka se odvojio na dva boda viška.

Pobijedio je i Saint-Etienne i to prvi put nakon što je protiv Bordeauxa 26. listopada izborio plasman u četvrtfinale Liga-kupa (u polufinalu je izgubio u Auxerreu) i prvi put u Ligue 1 od 25. rujna u Lyonu (1:0).

U međuvremenu su u ligi od 27 bodova osvojili šest i skliznuli u donji dio tablice (11.), ali večeras su golovima Battlesa i Saka pobijedili u Monacu i skočili za četiri pozicije šest bodova iza Lillea.

U posljednjoj utakmici kola Bordeaux i Rennes su odigrali bez pobjednika i bez golova, Žirondinci su Doucheza gotovo ostavili neocijenjenim, a Rennes najviše može žaliti za 77. minutom i prečkom Dalmata.