Lilleu laknulo u trećoj minuti nadoknade

Maja Giljanović • subota, 11.12.2010.

92 minute je Lille lomio otpor Arles-Avignona i na koncu ga slomio u trećoj minuti nadoknade, De Melo Lille u pet do 12 ostavio na prvom mjestu na tablici bod ispred PSG-a koji je golovima najbolje ocijenjenog igrača Le Championnata Nenea slavio u Valenciennesu.

Antoine Kombouare je u Valenciennesu protiv momčadi za čijim je kormilom proveo četiri godine do prošlogodišnjeg prelaska na Park prinčeva povjerenje ukazao postavi koja je u posljednja dva tjedna odigrala 2:2 u Lyonu, pobijedila Sevillu 4:2 i Brest 3:1.

47-godišnjak je ponovno na raspolaganju imao Mevluta Erdinga koji se nakon 15 dana pauze oporavio od ozljede, ali na koncu se Turčina odlučio ostaviti na klupi, ostati vjeran formaciji 4-2-3-1 i u špici zaigrati s isturenim Guillaumeom Hoarauom.

Vezane vijesti

Dobitna formula ponovno je urodila plodom i Parižani su i 11. utakmicu uzastopce neporaženi od čega su i treći put zaredom pobijedili (ukupno su u ligi od 21 boda osvojili 15, prošli u polufinale Liga-kupa i izborili proljeće u Europskoj ligi).

Nakon 4:2 protiv Seville i 3:1 protiv Bresta Valenciennes je PSG-u pružio najjači otpor, vodstvo Nenea iz 47. minute u 82. je poništio Abouabakar, ali Brazilac je nepune dvije minute poslije pokazao zbog čega je najbolje ocijenjeni igrač Le Championnata: s 25 metara po lijevoj strani odlučio se na udarac koji je poput suhog lista završio ispod same prečke Penneteaua koji je mogao samo zapljeskati najljepšem golu sezone.

Parižani su u tim trenucima preuzeli vodstvo tablice ispred Lillea koji je bio suhog baruta protiv Arles-Avignona. Nije najboljem napadu lige pomagalo ni isključenje Ait Ben Idira u 53. minuti, fenjeraš je grčevito odlijevao, ali na koncu je poklekao u trećoj minuti nadoknade nakon udarca glavom savršeno postavljenog De Mela tako da je Lille i dalje u vodstvu, bod ispred Parižana.

Kuriozitet kola je da je na svih šest utakmica u terminu od 19 sati na poluvremenu na semaforima stajalo 0:0, ali u drugom dijelu strijelci su se probudili na četiri travnjaka. Nice i Montpellier su izvukli 0:0 u Caenu i Brestu, a Nancy i Lorient su slavili protiv Sochauxa i Lensa.

Sochaux je bodove izgubio u 72. minuti nakon udarca Andre Luiza, a Vedran Runje i Gregory Sertic koji su odigrali cijelu utakmicu poklekli su triput, Amalfitano, Kitambala i Mvuemba poslali su tri lopte iza leđa hrvatskog reprezentativca.

Nakon posljednje utakmice dana obje momčadi imaju za čim žaliti, Marseille za vodstvom Remyja iz 8. minute, a Auxerre nakon izjednačenja Birse iz jedanaesterca u 41. minuti što nije bio u stanju iskoristiti igrača više punih 50 minuta nakon isključenja Mbije i zabiti još jedan gol.