Monaco nije čuo za fair-play

Maja Giljanović • subota, 18.12.2010.

Dvije je sezone proveo u Monacu, a večeras ih je u majici PSG-a Nene gotovo sam pobijedio i Parižanima omogućio provizorno prvo mjesto na tablici. Gotovo jer igrači Antoinea Kombouarea su dvije minute prije kraja prokockali treću prvenstvenu pobjedu uzastopce i dopustili da im Niculae otme bod.

Prošle sezone je u majici Monaca dogurao do finala Kupa, a kako su stvari stale do 88. minute utakmice između PSG-a i Monaca Nene je bio blizu da konac kalendarske godine dočeka na prvom mjestu Le Championnata. U majici, međutim, PSG-a, Monaco, pak, tavori na 17. mjestu samo ispred Caena i Lensa koji svoje utakmice 18. kola tek moraju odigrati i utopljenika Arles-Avignona.

29-godišnji Brazilac igra u formi života, najbolje je ocijenjeni igrač Ligue 1, na posljednje je tri utakmice postigao četiri gola, ukupno 11, a protiv svog bivšeg kluba još se dvaput upisao među strijelce i na prvom mjestu tablice dostigao Lilleovog Moussu Sowa.

Vezane vijesti

Gosti su bolje otvorili susret i u 32. minuti nakon slobodnog udarca Harune poveli preko Puygreniera, ali bivši igrač Palmeirasa, Santosa, Mallorce, Alavesa, Celte i Espanyola nije gubio vrijeme. U 40. minuti Edel je ispucao loptu, Hoarau ju je spustio idealno za Nenea koji je ni pet-ni šest odapeo s 25 metara i poslao iza leđa Ruffiera.

U 53. minuti Nene ponovno stupa na scenu, loptu mu je ovog puta proslijedio Makelele, poslao je Parka na krivu stranu i suptilnim udarcem ostavio golmana Monaca bez šanse.

Monaco se u tim trenucima potpuno izgubio i samo su centimetri PSG dijelili od trećeg gola, ali ni Chantome u 60. ni Nene u 64. ni Giuly u 68. minuti nisu zabili i promašaji su im se obili o glavu u 88. minuti. Sessegnon je ležao ozlijeđen na travnjaku, ali Monaco je nastavio akciju. Malonga je centrirao i pronašao Niculaea, a Rumunj nije propustio priliku matirati Edela.

Lille, PSG i Rennes koji je otpor Valenciennesa slomio golom Kana-Biyika u četvrtoj minuti nadoknade imaju 31 bod, ali Lille je u najboljoj poziciji, svoju utakmicu protiv Nancyja tek mora odigrati.

Arles-Avignon je naivno u manje od minute od Battlesa i Rivierea primio dva gola i pokunjen se vratio iz Saint-Etiennea, Toulouse je golovima dvostrukog strijelca Machada i Santandera pobijedio Lorient, Nice i Brest i Montpellier i Auxerre su odigrali 1:1, a utakmicu između Lensa Vedrana Runje i Gregoryja Sertica i Caena odgodili su snijeg i zaleđeni travnjak Felix-Bollaerta.