Lens 2:0 Caen
Caen

Sertic asistent

Maja Giljanović • subota, 22.01.2011.

Nakon što ih je u prvoj utakmici nakon novogodišnjih praznika u 1/32 finala Kupa do nogu na Parku prinčeva potukao PSG nogometaši Lensa su prvi put u sezoni spojili dvije pobjede uzastopce. Prošlog vikenda u 20. kolu Vedran Runje i Gregory Sertic su pobijedili Saint-Etienne, a ovog u zaostaloj utakmici 18. kola Caen. Runje je odigrao cijelu utakmicu, a Sertica je trener povukao u 89. minuti i navijačima pružio priliku da 21-godišnjaka pljeskom isprate za asistenciju za drugi gol kojim je Maoulida osigurao ostanak tri boda na Felix-Bollaertu.

Nisu navijači Lensa nenavikli na serije, ali neobično im je da su pozitivne. Klub hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje i potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertica jesenas je dvaput izgubio dvije i jednom tri utakmice uzastopce, a kako je otvorio drugi dio sezone izgledalo je da Sang et Oru ni proljeće neće donijeti ljepše dane.

Potučen do nogu u 1/32 finala Kupa u Parizu (1:5) Lens je, međutim, pozitivno iznenadio. Prošlog je vikenda u 20. kolu gubio od Saint-Etiennea samo da bi u posljednjih manje od 10 minuta preokrenuo na 2:1 i pobijedio prvi put nakon slavlja protiv Montpelliera 7. studenog (2:0), a ovog su u zaostaloj utakmici 18. kola prvi put u sezoni pobijedili na dvije utakmice zaredom.

Dolazak nesuđenog trenera Hajduka Laszla Bölönija pokazuje se punim pogotkom predsjednika Gervaisa Martela, igrači su s novim entuzijazmom prionuli treningu, a da Bölönijeve metode djeluju pokazala je i pobjeda protiv Caena izborena golovima Hermacha u 20. i Maoulide u 55. minuti.

Runje je odigrao cijelu utakmicu, a Sertica je trener povukao u 89. minuti i navijačima omogućio da 21-godišnjaka na posudbi iz Bordeauxa pljeskom isprate za asistenciju Maoulidi za pogodak kojim su osigurana tri boda. Sertic mu je idealno nabacio s desne strane, Maoulida je primirio loptu, odapeo i prevario Thebauxa koji se bacio stotinku prerano.

Lens je petom ovosezonskom porazom prvi put nakon 11. rujna pobjegao iz zone ispadanja, preskočio je Monaco i Caen i na 17. se mjestu bodovno izjednačio s Valenciennesom.