Nani i Chicharito za nastavak niza

Marin Vuković • utorak, 04.01.2011.

Priča koja se provlači kroz cijelu sezonu ponovljena je i u 22. kolu engleske Premier lige. Manchester United nije briljirao, ali je iz susreta sa Stoke Cityjem izvukao tri boda i pobjedom od 2:1 nastavio pohod prema naslovu prvaka. Blackpool je kod kuće poražen od Birminghama, a Fulham napokon slavio pred svojim navijačima.

United još jednom nije odigrao utakmicu za pamćenje, no s dva pogotka zapečatio je sudbinu Stoke Cityja i uknjižio nova tri boda. Stoke City je pružio dobar otpor, posebno u drugom poluvremenu, no nisu imali snage za više od jednoga pogotka.

Domaćin je bio puno bolja momčad u prvih 45 minuta, iz kojih su na odmor odnijeli pogodak prednosti. Pritisak se isplatio sredinom prvoga dijela, kada je Nani ubacio prizemnu loptu za Javiera Hernandeza, a Meksikanac sjajnim potezom petom svladao Asmira Begovića.

Stoke City je u nastavku poslao više igrača na Unitedovu polovicu i već nakon pet minuta pritiska taj je plan urodio plodom. Nakon ubačaja s lijeve strane Nemanja Vidić je zaboravio na Deana Whiteheada, kojemu nije bilo teško preciznim udarcem glavom izjednačiti na 1:1.

Pogodak gostiju probudio je Crvene vragove koji su odlučnije krenuli po pobjednički pogodak, a 12 minuta kasnije Old Trafford je odahnuo. Nani je primio loptu na rubu šesnaesterca, varkom stvorio prostor za udarac i rasparao mrežu gostiju za konačnih 2:1.

Birmingham je nakon punih deset mjeseci upisao gostujuću pobjedu, na Bloomfield Roadu slavili su s 2:1 pogotkom Scotta Danna u posljednjim trenucima utakmice. Gosti su prethodno poveli golom Alexandera Hleba nakon velike pogreške domaćih igrača, a na 1:1 izjednačio je DJ Campbell u 68. minuti.

West Bromwich Albion je na Craven Cottage doputovao bez petorice ozlijeđenih obrambenih igrača, a tijekom utakmice s Fulhamom ozlijedio im se i šesti. U takvoj situaciji bilo je teško očekivati bilo što osim poraza, pa je domaćin slavio s visokih i uvjerljivih 3:0.

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Simon Davies je uz pomoć vratara Scotta Carsona donio prednost Fulhamu, a u 56. i 65. minuti goste su dokrajčili Clint Dempsey i Brede Hangeland.

U srijedu navečer igra se preostalih sedam susreta 22. kola, među njima i derbi na Emiratesu, gdje se sastaju Arsenal i Manchester City.