Bez golova na Emiratesu, Chelsea poražen

Marin Vuković • srijeda, 05.01.2011.

Sa sedam večerašnjih utakmica završeno je 22. kolo Premier lige, nakon kojeg će najzadovoljniji biti nogometaši Manchester Uniteda, premda večeras nisu niti izašli na teren. Naime, sva su četiri izravna konkurenta za naslov večeras ispustili bodove...

Derbi kola odigran je na Emiratesu, gdje su Arsenal i Manchester City podijelili bodove rezultatom 0:0. Topnici su bili daleko bolja momčad tijekom cijele utakmice, više su željeli i tražili pobjedu, no svoju terensku inicijativu do kraja utakmice nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Arsene Wenger: "Bilo je vrlo teško, jer 80 posto utakmice igrali smo protiv desetorice igrača u vlastitoj trećini terena. Frustrirani smo, ali sam ponosan na svoju momčad i individualno i kolektivno. Ovo je pozitivnih 0:0."

Roberto Mancini: "Prije utakmice imali smo za cilj pobjedu, no ponekad se dogodi da druga momčad jednostavno odigra bolje od vas. Radije ću uzeti bod i biti izviždan s travnjaka nego otići poražen, ali uz aplauz."

City se od samog početka orijentirao na obranu svoje mreže, a samo odličnom Joeu Hartu, ali i vratnicama svoga gola mogu zahvaliti što se kući na Eastlands vraćaju s bodom u džepu.

Arsenal je mogao riješiti utakmicu već u početnih pola sata, prilike su redom propuštali Robin van Persie, Samir Nasri, Cesc Fabregas i Theo Walcott, a okvir gola spašavao je City nakon udaraca Van Persieja i Fabregasa.

Situacija se nije promijenila niti u nastavku utakmice, a što se više susret bližio kraju City je povećavao broj igrača iza lopte. Arsenalu je bilo sve teže probiti bedem pred Hartovim golom, a najbliže pogotku bio je nakon dvije dalekometne bombe Van Persieja, koje je vratar Cityja uspio zaustaviti.

Obje su momčadi završile utakmicu s desetoricom igrača jer minutu prije odmora zbog naguravanja su isključeni Bacary Sagna i Pablo Zabaleta.

Premda spadaju među najizglednije kandidate za put u Championship, nogometaši Wolverhamptona ne namjeravaju se predati. Nakon pobjede na Anfieldu nad Liverpoolom, večeras su pred svojim navijačima skinuli još veći skalp i svladali aktualnog prvaka s 1:0.

Chelsea ponovno nije djelovao poput momčadi koja je početkom sezone nadmoćno razbijala svoje protivnike, pružili su još jednu lošu partiju i svom menadžeru Carlu Ancelottiju zadali nove glavobolje. Da stvar bude gora, jedini pogodak za domaćine djelo je Josea Bosingwe, od kojeg se lopta nakon kornera odbila u mrežu Petra Čecha.

Pobjeda večeras nije bila suđena ni igračima Tottenhama, koji su na Goodison Parku nakon otvorene utakmice i poštenog nadmetanja morali stisnuti ruku nogometašima Evertona. Luka Modrić ponovno je igrao svih 90 minuta, a nakon dugo vremena posljednjih pola sata odigrao je i Niko Kranjčar, zamijenivši ozlijeđenog Garetha Balea.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti utakmice pogotkom Louisa Sahe, kojemu je to prvi pogodak ove sezone i prvi pogodak uopće nakon punih 11 mjeseci.

Tresu se stolice

Ishodi večerašnjih utakmica jamče da će nekoliko menadžera imati besanu noć. To se prije svega odnosi na Roya Hodgsona, jer Liverpool niti večeras nije pokazao bilo kakve naznake izlaska iz krize.

"Vrlo smo razočarani, mislim da smo primili pogotke koje nismo smjeli primiti. U drugom poluvremenu igrači su dali sve od sebe, držali smo loptu u našem posjedu. Tko zna, da je Gerrard pogodio jedanaesterac, možda bismo i spasili barem bod. Vrlo smo frustrirani i razočarani prije svega zbog navijača, koji su ponovno u velikom broju doputovali s nama. Mogu im samo poručiti da i u svlačionici vlada jednako raspoloženje", rekao je nakon utakmice Hodgson.

Ništa lakše neće biti ni Carlu Ancelottiju jer Chelsea je u zadnjih osam utakmica upisao tek jednu pobjedu, a poraz od Wolverhamptona svakako spada u kategoriju debakla. Branitelj naslova sada je devet bodova od vrha ljestvice uz utakmicu više od Manchester Uniteda.

"Klub mi svakodnevno daje podršku i imam odlične odnose sa svima. Moram bolje raditi svoj posao jer ovo što sada pokazujemo jednostavno nije dovoljno. Pretrpjeli smo još jedan poraz i ovo su teški trenuci. Sad će biti teško osvojiti naslov, no važno je da se i dalje nastavimo boriti, još je puno utakmica do kraja", rekao je Ancelotti.

Ružni snovi mučit će večeras i Gerarda Houlliera jer Aston Villa je usprkos odličnoj momčadi od večeras u zoni ispadanja, a u problemima je ponovno i Avram Grant, čija je momčad nakon uspješnih blagdana grubo tresnula o tlo na St. James Parku.

Vodstvo Evertona trajalo je tek osam minuta, a tada je Rafael van der Vaart iz tipične akcije Spursa izjednačio na 1:1. Nakon ubačaja u šesnaesterac loptu je glavom spustio Peter Crouch, a Nizozemac se našao na pravom mjestu i vratio Tottenham u utakmicu.

Everton je do pobjede došao 15 minuta prije kraja, nakon udarca Sahe loptu je odbio Heurelho Gomes, no na pravom mjestu našao se Seamus Coleman i domaćinu osigurao tri boda.

Gostovanje na Ewood Parku moglo bi biti i posljednje koje će na klupi Liverpoola odraditi Roy Hodgson, Redsi su večeras upisali novi poraz i dodatno produbili krizu koja trese Anfield.

Još jednom jedna od najtrofejnijih engleskih momčadi odigrala je utakmicu za zaborav, a već nakon prvih 45 minuta imali su dva pogotka zaostatka. Prvi je djelo Martina Olssona, koji se u 32. minuti prikrao obrani Liverpoola iza leđa i lagano poentirao za 1:0, a šest minuta kasnije Benjani je s Kirgyakosom na leđima pogodio "kroz uši" Pepea Reine.

Na visokih 3:0 u 57. minuti povisio je također Benjani, a Liverpool je tek devet minuta prije kraja preko kapetana Stevena Gerrarda smanjio na 3:1. Gerrard je nekoliko minuta kasnije izborio i jedanaesterac, no potom je oslikao Liverpoolovu večer poslavši loptu preko grede.

Sjajnu večer imali su nogometaši Newcastlea, koji su na St. James Parku razbili West Ham i slavili s visokih 5:0. Utakmicu će posebno pamtiti Leon Best, koji je u svom prvom nastupu u prvoj momčadi postigao hat-trick, a po jedan pogodak dodali su Kevin Nolan i Peter Lovenkrands.

Vrlo zadovoljan bit će i Steve Bruce, njegov Sunderland je golom Bardsleyja iz 80. minute gurnuo Aston Villu u zonu ispadanja, a večer Gerarda Houlliera dodatno je pokvario Emile Heskey nepotrebnim crvenim kartonom.

Bolton i Wigan podijelili su bodove odigravši 1:1, a našeg Ivana Klasnića ovaj put nije bilo ni na klupi. Štoviše, Owen Coyle za ovu je utakmicu na raspolaganju imao samo četiri pričuvna igrača.

• johnny00806.01.2011. u 14:36
    isuse, tek sam sad skuzio da je liverpool izgubio od blackburna, mislim da je lagano vrijeme za otkaz...
    johnny008
  • johnny00806.01.2011. u 14:21
    haha, nekako mi se cini da wolvesi citaju engleskog pacijenta i da su se zainatili sad ;)
    johnny008
  • Obrisan korisnik06.01.2011. u 10:49
    razočarqavajuče Arsenal ccc....
  • LeBronWade06.01.2011. u 10:44
    E a odakle je Manchester? Pa iz Uniteda!!!
    LeBronWade
  • Obrisan korisnik06.01.2011. u 02:52
    kako mi žao arsnla.. pogodi 3 stative!! i ne dobe utakmicu..ovi se branili sa 13 igrača... :P