Krka bolja od Širokog

Mirza Seferagić • srijeda, 05.01.2011.

Košarkaši Krke su slavili kod kuće protiv Širokog te su tako iskoristili poraz Olimpije kod Igokee, pa su zasjeli na prvo mjesto ljestvice. A češki Nymburk je upisao uvjerljivu pobjedu u Beogradu protiv Crvene zvezde.

Krka - KK Široki 78:72 (22:18, 25:19, 15:21, 16:14)

Domaći su u 8. minuti košem Chrisa Bookera poveli s +8 (19:11), no Širokobriježani su uspjeli to smanjiti do kraja prve četvrtine. Najveća prednost slovenske ekipe došla je u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Jure Balažič pogodio za 47:37, a s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Krka je u još nekoliko navrata u trećoj četvrtini vodila s deset poena razlike, no gosti su taj dio igre završili serijom 8:2 te su došli na zaostatak od samo četiri koša. U posljednjih se deset minuta vodila teška borba s čvrstim obranama, a na kraju su s(p)retniji ipak bili Slovenci koji su ovom pobjedom na omjeru 9-5 te su preuzeli prvo mjesto od Union Olimpije.

Domaće je predvodio Goran Ikonić s 22 poena, Smiljan Pavič je dodao 15, a Booker 12 poena uz šest skokova. Kod gostiju je najbolji bio Vedran Morović s 19 koševa i devet skokova dok su Šime Špralja (14 poena), Dalibor Perišić (12 poena) te Ivan Grgta (deset poena i sedam skokova) također bili dvocifreni.

Igokea - Union Olimpija 85:74 (24:20, 21:19, 22:19, 18:16)

Mladen Pantić je bio nerješiva enigma za košarkaše Union Olimpije, a u prvih devet minuta utakmice je postigao čak 14 poena. Bio je najzaslužniji za vodstvo domaćih od +10 (20:10) krajem prve četvrtine, no gosti su serijom 8:2 uspjeli smanjiti taj veliki zaostatak.

U drugoj su četvrtini Slovenci došli do izjednačenja (29:29) ponajviše zahvaljujući brojnim pogreškama domaćih u napadu. Drugo poluvrijeme je opet bolje započela domaća ekipa koja opet odlazi na +10 (57:47) da bi u posljednjoj četvrtini to povećali i na čak +19 (82:63) te su tako zasluženo došli do slavlja.

Pantić je susret završio s 22 poena i devet skokova, a pridodao se i Brian Chase s 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije. Čedomir Vitkovac je upisao 18 poena uz sedam skokova.

Kod Olimpije je najbolji igrač bio William Gregory s 20 poena i četiri skoka dok je naš Damir Markota bio vrlo dobar sa 14 koševa i osam skokova. Vlado Ilievski je također postigao 14 poena.

Crvena zvezda - Nymburk 82:99 (22:29, 15:25, 23:26, 22:19)

Česi su odigrali vrlo dobru utakmicu u Beogradu te su zasluženo došli do uvjerljivog slavlja. Već su u prvoj četvrtini došli do značajnije prednosti (27:20), a pobjednik je praktički bio odlučen već nakon prvih 20 minuta jer su gosti na odmor otišli s velikih +17 (54:37).

U trećoj su četvrtini vodili i s čak +25 (67:42), pa je posljednja četvrtina bila rutinski odrađena. Čehe su do pobjede odveli sjajni Chester Simmons s 25 poena i četiri asistencije dok je Pavel Pumprla dodao 19 koševa. Afik Nissim je postigao 16 poena, Ladislav Sokolovksij 12, a Vladimir Štimac deset uz sedam skokova.

Kod Beograđana je najbolji bio Nemanja Nedović s 18 poena, Jahmar Young je dodao 17, a Uroš Nikolić 13.