FC Paris crna mačka Toulousea

Maja Giljanović • petak, 07.01.2011.

Prva utakmica 1/32 finala Coupe de Francea donijela je i prvu senzaciju, trećeligaš Paris na gostovanju je izbacio Toulouse i ponovio uspjeh iz 2008. godine. I prije tri godine Ljubičice su na svom stadionu, pred svojim navijačima izgubili od istog protivnika i u istoj fazi natjecanja i to identičnim rezultatom.

6. prosinca 2008. godine FC Paris je u 1/32 finala Coupe de Francea opalio pljusku Toulouseu, tri godine i jedan dan poslije Ljubičice nisu izvukle pouku i povijest se ponovila.

Ponovno se Stadium Toulousea pokazao sretnim za trećeligaša. Ovog puta Paris ne vodi dojučerašnji trener Lensa Jean-Guy Wallemme koji je kreirao senzaciju iz 2008., ali i Jean-Luc Vannuchi je izvukao zeca iz rukava.

Osmoplasirana momčad Nationala na travnjak je protiv devetoplasirane momčadi Le Championnata istrčala bez kompleksa i pozitivan pristup brzo joj se isplatio. Toure je goste u vodstvo doveo u 23. minuti, a Vincent je u 50. podebljao prednost i doveo Toulouse na rub provalije iz koje se igrači Alaina Casanove nisu uspjeli izvući.

Mansare je u 65. minuti smanjio na 1:2, od 79. minute i isključenja Afougoua Toulouse je igrao protiv devetorice Parižana u polju, ali gosti su skupili redove, izdržali do 90. i još pet minuta nadoknade i izborili plasman u šesnaestinu finala.