Blamaža Auxerrea i Monaca

Maja Giljanović • subota, 08.01.2011.

Nakon što je u prvoj utakmici 1/32 finala Kupa u petak trećeligaš FC Paris izbacio Toulouse senzacije su priredili i petoligaši Chambery i Wasquehal. Chambery je boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio prošlogodišnje finaliste i peterostruke pobjednike Monaco, a Wasquehal je protiv Auxerrea u posljednjih 10 minuta nadoknadio gol zaostatka i protiv četverostrukih pobjednika Coupe de Francea slavio 2:1. Nice se izvukla iz provalije i trećeligaša Creteil-Lusitanos slomila na penale, a vodeća momčad Le Championnata Lille nije se ni oznojila protiv petoligaša Forbacha.

Auxerre je Coupe de France osvojio 1994., 1996., 2003. i 2005., Monaco 1960., 1963., 19980., 1985. i 1991., ali u ovogodišnjem izdanju Kupa naglavačke su izletjeli u utakmicama 1/32 finala i to protiv petoligaša.

Auxerre je krenuo kako i dolikuje momčadi koja je ljetos u kvalifikacijama izbacila Zenit i predstavljala Le Championnat u Ligi prvaka, Adama Coulibaly je gostima osigurao vodstvo u 12. minuti, ali Wasquehal nije izgubio glavu. Osmoplasirana momčad pete lige stisnula je 14. momčad prve lige i Auxerre nije izdržao pritisak, stvar je uprskao u posljednjih 10 minuta.

Debuchy je izjednačio u 80. minuti, a skalp igrača Jeana Fernandeza dvije minute prije kraja iz jedanaesterca dosuđenog nakon prekršaja Traorea na Robertu skinuo David Coulibaly.

Monaco je pljusku zaradio od Chamberyja. Prošlogodišnji finalisti su poništili vodstvo Dubarda iz 5. minute preko Malonge u 19. i u 30. i 119. minuti pomislili da su se provukli kroz ušicu igle. Osmijeh na licima im se, međutim, oba puta brzo zaledio: sudac je gol Loloa u prvom dijelu i Harune minutu prije kraja drugog produžetka poništio iz samo njemu poznatih razloga.

Guy Lacombe će sa svojim igračima poslije gostovanja u Chamberyju jamačno poraditi na jedanaestercima, Niculae, Gosso i Puygrenier su, naime, bili neprecizni i Chamberyju su se golovi Tissot-Rosseta, Yahia Beya i Sahinovica pokazali i više nego dovoljnima.

Ni Nice se nije proslavila, ali je izbjegla sudbinu Toulousea, Auxerrea i Monaca i nakon 1:1 poslije 90 i 120 minuta boljim izvođenjem jedanaesteraca (7:6) slomila otpor trećeligaša Creteil-Lusitanosa.

Problema nije imala vodeća momčad Le Championnata, Lille je na gostovanju kod petoligaša Forbacha bez da se i oznojila slavila preko Hazarda u 35., Chedjoua u 48. i Gervinha u 73. minuti.

Coupe de France, 1/32 finala:
Chambery (5) - Monaco 1:1 (3:2 nakon jedanaesteraca), Creteil-Lusitanos (3) - Nice 1:1 (6:7 nakon jedanaesteraca), Troyes (2) - Metz (2) 2:2 (2:3 nakon produžetaka), Poissy (4) - Strasbourg (3) 1:2, Wasquehal (5) - Auxerre 2:1, Nantes (2) - Cognac (5) 3:1, Forbach (5) - Lille 0:3, Nimes (2) - Frejus-Saint-Raphael (3) 3:2, Avranches (4) - Fontenay-le-Comte (4) 1:3, Chauvigny (A) - Le Mans (2) 1:3