Evianu skalp prvaka

Maja Giljanović • nedjelja, 09.01.2011.

Prije četiri sezone osvojili su naslov u Četvrtoj ligi, prošle sezone bili su prvaci Nationala, nakon polovice Ligue 2 na prvom su mjestu tablice na najboljem putu ulaska u Le Championnat, a večeras je Evian u utakmici 1/32 finala Coupe de Francea iz natjecanja ispratio aktualnog prvaka Marseille.

Igrači Bernarda Casonija nakon polovice natjecanja u Ligue 2 zauzimaju čelo na tablici i momčad koja je prije četiri sezone tavorila u Četvrtoj ligi na najboljem je putu ulaska u elitni razred francuskog nogometa. Večeras je Evian u posljednjoj utakmici 1/32 finala Coupe de Francea pokazao potencijal i iz natjecanja ispratio aktualnog prvaka i 10-erostruke pobjednika Kupa Marseille.

Momčad Didiera Deschampsa preko praznika je formu brušila u Maroku i ni u najcrnjem scenariju nije pomišljala na otvaranje druge polovice sezone kakvo joj se dogodilo u Annecyju. Goste nisu odoljeli koktelu sastavljenom od pljuska, katastrofalnog travnjaka i motiviranog protivnika i u 90 minuta Andrade je triput vadio loptu iz mreže Olympiquea.

Evian je u vodstvo doveo Barbosa u 12. minuti, samo tri minute poslije drugoligaš je preko Sagba podebljao prednost, a nisu Casonijevi igrači paničarili ni u 59. minuti nakon autogola Cambona. Marseille nije iskoristio poklon i u 86. je minuti primio još jedan gol, strijelac za potpuno zasluženih 3:1 četiri minute prije kraja bio je Berigaud.

Rennes se sa svojim ugledom nije kockao, Tettey u 15. i 64., Montano u 20. i 24., M'vila u 30., Camara u 69. i Brahimi u 77. minuti do vrha su napunili mrežu trećeligaša Cannesa (7:0), a od prvoligaša u akciji su bili i Brest i Nancy.

I jedni i drugi su se provukli: Brest je otpor amatera Issy-les-Moulineauxa slomio u 99. minuti golom Martiala, a Nancy se protiv četvrtoligaša Aurillaca nakon 2:2 za 90 i 120 minuta izvukao boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3).

Coupe de France, 1/32 finala:
Aurillac (4) - Nancy 2:2 (3:4 nakon jedanaesteraca) Martigues (4) - Paray (A) 2:1, Raoun-l'Etape (4) - Sezanne (A) 4:0, Agen (5) - Poitiers (5) 2:0, Issy-les-Moulineaux (A) - Brest 0:0 (0:1 nakon produžetaka), Boulogne (2) - Amiens (3) 2:2 (5:4 nakon jedanaesteraca), Rennes - Cannes (3) 7:0, Evian (2) - Marseille 3:1