Olimpija lako sa Zadranima

Lovro Štrbinić • subota, 08.01.2011.

U 15. kolu regionalne košarkaške lige košarkaši Zadra doživjeli su i deseti ovosezonski poraz u tom natjecanju. Gostovali su u Ljubljani kod euroligaša Union Olimpije i bez velikog otpora prepustili kvalitetnijim domaćinima puni plijen u današnjem susretu.

Nakon što su 2011. godinu otvorili domaćom pobjedom nad Cedevitom igrači Zadra su otputovali na zahtjevno gostovanje u Ljubljanu. Ponajviše su se hrabrili dobrim izdanjem na nedavnom gostovanju u Vršcu, ali ovaj put domaća ekipa nije dopustila iznenađenje i s velikom sigurnošću je došla do nove pobjede, desete u ovom natjecanju.

U utakmicu u kojoj su u nekim trenucima zaostajali i 30 poena Zadrani su ušli dosta loše i već nakon nekoliko minuta Zmajčeki su došli do dvoznamenkaste prednosti. Prvi period završen je s 27:19 i tu je još postojala nekakva nada za gostujuće igrače. Međutim, druga četvrtina ne donosi nikakav pomak nabolje i na poluvremenu na semaforu svijetli rezultat 48:31 za Olimpiju koja je nadigrala goste u prvih 20 minuta.

Nastavak je donio konačnu potvrdu onoga što je bilo izvjesno i u prvom poluvremenu pa razlika u nekim trenucima dolazi i do već spomenutih 30 poena. Sam kraj dvoboja donio je logično opuštanje domaće ekipe pa su košarkaši Zadra donekle uspjeli umanjiti ovaj visok poraz (78:53) u Sloveniji.

Poslije utakmice nekoliko riječi o igri svoje momčadi ponudio je i Danijel Jusup izjavivši: "Čestitam Union Olimpiji na igri, prevladavala je svih 40 minuta, a ovo je bila naša najslabija utakmica ove sezone. U prvom poluvremenu smo igrali slabo i u napadačkom i u obrambenom dijelu igre. Zbog gripe nismo mogli računati na Marčinkovića, a manje je igrao i virozni Car."

Kao najboljeg igrača ovog dvoboja vrijedi izdvojiti Damira Markotu koji je za slovensku momčad danas ubacio 16 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. Kod Zadrana su najefikasniji bili Brown s 15 i Bilan s deset poena, a oni su ujedno bili jedini dvoznamenkasti strijelci u redovima gostiju.