Dubrovnik potopljen na Gripama

Sa GripaBernard Jurišić • subota, 08.01.2011.

Vodeća momčad A-1 lige nije dozvolila iznenađenje u prvom kolu drugog dijela prvenstva. Na Gripama je potopljen Dubrovnik s 32 razlike, a prvo ime "žutih" još je jednom bio centar Josip Sobin s dvostruko dvoznamenkastim učinkom...

Splitski košarkaši uvjerljivom pobjedom nad Dubrovnikom sačuvali su vrh ljestvice A-1 lige. Konačnih +32 došlo je kao plod dobre igre u drugom poluvremenu, u kojemu se moglo vidjeti lijepih poteza i brze košarke u domaćoj izvedbi.

Prvi put sutkinja

Utakmicu protiv Dubrovnika Gripe će osim uvjerljive pobjede upamtiti i po jednom neobičnom detalju. Zagrepčanka Jelena Tomić prva je sutkinja koja je "žutima" dijelila pravdu na Gripama u prvenstvenoj utakmici.

Vezane vijesti

Muka s Dubrovnikom za Splićane je trajala točno 13 minuta. Atraktivnim polaganjem Tonija Katića na drugi obruč Splićani su preuzeli vodstvo (21:20) i do kraja susreta ga više nisu ispuštali. Na poluvrijeme su Splićani otišli s već prilično sigurnih 40:31.

Još nekoliko minuta drugog poluvremena Dubrovčani su održavali priključak, u 24. minuti bilo je 42:37. No, skakačka dominacija Splita (35-18) ubrzo je stvorila razliku. Gosti su i tjelesno pali, a "žuti" na prijelazu iz treće u četvrtu četvrtinu definitivno prelomili susret, otišli na više od 10 razlike i u posljednjem periodu potpuno potopili dubrovačku momčad. Prednost Splita je rasla iz minute u minutu, sve do konačnih 88:56, a sirena je spasila potpuno predane Dubrovčane i težeg debakla.

Splitsku momčad i ovog je puta predvodio kapetan Josip Sobin s 20 poena i 10 skokova, Mimica je ubacio 19, Babić 14, a Toni Dijan debitirao je sa 6 poena i 4 asistencije. Kod Dubrovčana je najefikasniji bio Oštrić s 11 ubačaja.