Zlatni kadeti potopili Kvarner

Branko Barić • nedjelja, 09.01.2011.

Uvjerljivom pobjedom protiv Svjetlosti u desetom kolu domaćeg košarkaškog prvenstva Alkar je preskočio Borik na ljestvici i postao prvi pratitelj vodećeg Splita. Dubrava je na svom parketu svladala Kvarner i tako sustigla riječku momčad na šestom mjestu, a posebno veseli što su ključnu ulogu u tom pothvatu odigrala dva člana zlatne kadetske reprezentacije....

Sjajno su košarkaši Dubrave otvorili 2011. godinu te u desetom kolu ubilježili važnu prvenstvenu pobjedu. Na svom parketu svladali su Kvarner s 91:85 u susretu u kojem su cijelo vrijeme držali vodstvo. Kobna je za Riječane bila prva četvrtina u kojoj su primili čak 33 koša uz postignutih 18, što niti uz velike napore gosti do kraja nisu uspjeli nadoknaditi.

Iako su sami bodovi protiv izravnog konkurenta na tablici velik razlog za zadovoljstvo, struni stožer i navijači Dubrave posebno će se veseliti činjenici da su za te bodove ponajviše zaslužna dva 16-godišnjaka - Dario Šarić i Mislav Brzoja. Najbolji igrač kadetskog prvenstva Europe postigao je 22 koša, od čega većinu u završnici susreta kad su gosti ozbiljno prijetili preokretom, a tome je pridodao i 11 skokova. Brzoja je ubacio 16 poena, koliko i Domagoj Bašić. Najraspoloženiji kod Kvarnera, kojemu je ovo šesti prvenstveni poraz, bili su Matija Poščić (21 poen, 13 skokova) i Hrvoje Puljko (20 poena).

Vezane vijesti

Alkar preskočio Borik

Dok je u Dubravi još i bilo neke rezultatske neizvjesnosti, u Sinju je Alkar više nego uvjerljivo apsolvirao Svjetlost i na najbolji mogući način iskoristio posrtanje Borika u Dardi. Nakon rukometnih 32:22 na poluvremenu domaćini su do kraja treće četvrtine povećali na 16 poena prednosti i to sasvim mirno čuvali kroz posljednjih deset minuta.

U konačnih 73:56 Ivica Radić ubacio je 17 poena uz čak 20 skokova i pet osvojenih lopti, što je bilo više nego dovoljno da odnese titulu najkorisnijeg igrača utakmice. Dobru partiju pružio je i Ivica Radić s 11 poena i osam asistencija, dok je kod poraženih najefikasniji bio Matej Karlović s 15 poena.