Mravi lako slomili Zadrane u Višnjiku

Lovro Štrbinić • utorak, 11.01.2011.

U hrvatskom derbiju odigranom u sklopu 16. kola regionalne košarkaške lige mnogo su više pokazali igrači Zagreba. Iz tog razloga su relativno lagano došli do nove pobjede i tako još malo produbili krizu dalmatinskog predstavnika u NLB-u.

Nakon što su u prošlom kolu upisali domaću pobjedu nad Igokeom košarkaši Zagreba zaputili su se u Zadar na noge domaćinu željnom pobjede koja bi ga pomaknula s dna ljestvice. Ipak, razlika u kvaliteti i formi došla je do izražaja i Mravi se nisu pretjerano namučili kako bi došli do devete ovosezonske pobjede u ovom natjecanju.

U početnim minutama susreta bila je vidljiva taktika zagrebačkog kluba u današnjoj utakmici. Pokušavali su što više iskoristiti neigranje jednog igrača iz visoke linije Zadra, viroznog Ive Ivanova, te su većinu svojih napada završavali preko centarskih pozicija. Zahvaljujući tome od samog su početka preuzeli rezultatsku inicijativu koja je na kraju potrajala do samog kraja.

Nakon prvih deset minuta na semaforu je svijetlio rezultat 20:9 u korist gostiju, a u drugoj četvrtini su Zadrani pružili nekakav otpor i omogućili si tračak nade za drugo poluvrijeme. Mogli su imati i povoljniji rezultat nakon isteka druge četvrtine, ali u završnici se razigrao Simon i s nekoliko vezanih koševa omogućio svom klubu devet razlike na predahu.

No, u drugom poluvremenu je izostao očekivani pritisak momčadi Danijela Jusupa i gosti su relativno mirno kontrolirali tijek susreta. Krajem trećeg perioda odlaze na +16, a u posljednjih deset minuta niti u jednom trenutku ne nude šansu Zadru da se rezultatski vrati u susret. Takvim pristupom i igrom zasigurno će biti zadovoljan trener Mladen Erjavec koji je i u ovom susretu pronašao nekoliko minuta za mladog Darija Šarića, a ovaj se odužio s četiri poena.

Od ostalih igrača najviše je pružio Alex Renfroe ubacivši 15 poena, te upisavši četiri asistencije i isto toliko ukradenih lopti. Uz Žorića s 20 poena i šest skokova najzaslužniji je što su bodovi danas pripali zagrebačkom predstavniku. Kod domaćina je najefikasniji bio Ivan Batur sa 16 poena, dok se Brown zaustavio na 14.

Bio je to 11. ovosezonski poraz Zadra, a u zgusnutom rasporedu NLB lige su subotu odlaze na težak ispit u Češku gdje ih čeka Nymburk. Zagreb će istog dana ugostiti Krku u jednom od zanimljivijih dvoboja sljedećeg kola.

• Obrisan korisnik12.01.2011. u 18:59
    Mislim da bi mladi Bubalo više trebao igrati...
  • loozer12.01.2011. u 13:24
    zasto su svi očekivali da ce juče zg pustit..pa nama je u cilju da dogodine igraju nam naša 4 najjača kluba u nlb a ne da imamo 3 poštena prestavnika
    loozer
  • Zdren12.01.2011. u 10:36
    a zašto bi im pustio?
    Zdren
  • loozer12.01.2011. u 09:21
    mogu reć da mi je strasno drago.to pokazuje kakvi smo mi HRVATI narod..prosle gpdine zadnje kolo NLB-a kad je zg-u trebala pobjeda za F4 u višnjiku zadar im nije pustio već su se ko kreteni nabrijali i i zgazili ZG..sad sve dolazi na svoju naplatu...bio sam veliki navijač zd-a al nakon te sramotne... [više na forumu]