Pobjede Lovrena i Runje

Mario Glasnović • nedjelja, 16.01.2011.

Utakmicama 20. kola Francuzi su počeli drugi dio sezone. Kolo su obilježile pobjede vodećih momčadi. Lille je pobjedom ostao na vodećem mjestu, a njegovi pratitelji također su uknjižili tri boda. Tri boda upisao je i Lens našeg Vedrana Runje.

U susretu PSG-a i Sochauxa slavio je domaćin. Gosti su poveli u 14. minuti pogotkom Modiboa Maige koji je glavom pogodio nakon kornera. Dvije minute kasnije precizan je mladi kapetan Parižana, Mamadou Sakho, koji se najbolje snašao u gužvi nakon udarca iz kuta te zakucao loptu u mrežu. U 23. minuti brzonogi Ludovic Giuly pobjegao je obrani i bez problema poslao loptu iza gostujućeg vratara. U nastavku su mirovale mreže, ostalo je 2:1 za PSG.

Lyon je s tri pogotka kod kuće razbio Lorient. Lavovi su poveli fantastičnim golom Bafetimbija Gomisa koji je s ruba šesnaesterca pogodio suprotni kut vratara gostiju. U drugome dijelu sve nade Lorienta srušili su Šveđanin Kim Källström, koji je povisio na 2:0, a svojim drugim pogotkom večeri Gomis je postavio konačni rezultat. Dejan Lovren odigrao je vrlo dobrih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Novi trener Monaca, Laurent Banide osvojio je bod na gostovanju kod Auxerrea. Poveli su domaćini golom Quercije u 26.minuti, ali u nastavku je Monaco izjednačio golom Adriana Pereire i osvojio važan bod u gostima.

Rennes je očekivano razbio posljednjeplasiranu momčad Arlesa. Domaćini su s četiri gola potopili gostujuću momčad. Dva gola postigao je Brahimi, a po jedan pogodak su postigli Tettey i francuski reprezentativac M'Vila.

Zanimljiv susret igrao se u Lensu gdje je momčad našeg Vedrana Runje napokon osjetila draž pobjede. Iako je poveo St. Etienne, Runjina momčad se nije predala. "Blitzkriegom"je u dvije minute nadoknadila zaostatak i upisala vrlo važnu pobjedu.

Vodeća momčad Le Championata,Lille, u gostima je protiv Nice slavila s 2:0. Prvi pogodak je bio prekrasan potez napadača Obale Bjelokosti, Gervinha, koji je petom prevario vratara i doveo Lille u vodstvo. Drugi pogodak za momčad Lilla postigao je Sow u drugome dijelu.

Od ostalih utakmica treba istaknuti domaće pobjede Toulousea, koji je minimalno slavio protiv Nancyja i Montpelliera koji je s 2:1 pobijedio Valenciennes. Caen je neočekivano slavio u gostima protiv sedmoplasiranog Bresta. Iako su gosti od 44. minute igrali s igračem manje, na kraju je bilo 3:1 za Caen. U nedjelju se, u derbiju kola, susreću Marseille i Bordeaux.