Sevilla promašivala, spavala i darivala

Ante Zovko • subota, 15.01.2011.

Espanyol je odnio vrlo vrijedne bodove sa Sanchez Pizjuana gdje je Sevillina obrana "spavala" i darivala golove i bodove. Vrijednu pobjedu bilježi i Athletic koji će neko vrijeme živjeti u neizvjesnosti zbog ozljede Llorentea.

U jednom od zvučnijih utakmica 19. kola ogledali su se kandidati za europske pozicije, Sevilla i Espanyol. Dok će domaći napadači dugo pamtiti što su sve promašili, njihovi kolege iz obrane dvaput su kapitulirali na isti način i poklonili bodove gostima koji napadaju pozicije za Ligu prvaka.

vratio se sanchez

Sergio Sanchez Ortega, branič Seville, 1. siječnja 2010. objavio je kako se privremeno povlači s terena zbog problema sa srcem. Protiv Espanyola, svog matičnog kluba, pojavio se prvi put na klupi od početka prošle godine i zaradio ovacije cijelog stadiona.

Pravo je čudo kako Sevilla nije postigla pogodak u prvih dvadesetak minuta. Raštimana katalonska obrana davala im je dosta prostora, ali su se napromašivali Luis Fabiano, Kanoute i Jesus Navas. Dominirao je domaćin tijekom prvog dijela, motiviran snažnom podrškom s tribina, ali veselili su se igrači Espanyola. U 41. minuti Callejon je utrčao iza uspavane Sevilline obrane i kaznio domaće pogreške.

Utakmica se u nastavku potpuno otvorila, a napadači Seville, činilo se, ne bi pogodili ni da je gol duplo veći. Opet su zaredali s promašajima Fabiano i Kanoute bez obzira kako dobre prilike bile. A onda se ponovila ista priča kao kod prvog pogotka. Opet je Callejon uhvatio obranu na spavanju, dobio je loptu u prostor iz slobodnog udarca i utišao navijače drugim pogotkom. Sevilla je ipak pogodila, ali onda kada to nije bilo ni važno. U 92. minuti prekrasni je volej zakucao Alvaro Negredo iznad glave Kamenog, no prekasno da bi se nešto promijenilo.

Praćen bučnom podrškom vjernih navijača, Athletic Bilbao na San Mamesu nije gubio vrijeme. U pobjedi 2:1 svoje je pogotke postigao već do desete minute, ali je utakmicu završio bez najboljeg igrača Fernanda Llorentea.

Pritisnuvši goste od početka, Athletic je poveo u sedmoj minuti. Izveden je slobodni udarac, a Javi Martinez pogađa glavom, i to okrenut leđima u odnosu na okvir gola. Dok je San Mames još slavio prvi, pao je drugi pogodak u mreži Racinga. Toquero se sjurio po desnoj strani, poslao prizemnu povratnu loptu, a Munian spektakularnim udarcem "iz prve" trese gostujuće rašlje.

No, domaći na odmor nisu otišli bezbrižno. Razlog za to je ozljeda vrata Fernanda Llorentea u završnici prvog poluvremena. Dodatne glavobolje za domaće navijače prouzročio je Bolado pogodivši u 74. minuti za 2:1, praktički iz prve prave prilike. Athletic je ipak pokazao puno više i zasluženo nosi bodove koji ga vode na šestu poziciju, dok je Racing ostao 14.

• Cantera17.01.2011. u 02:27
    odlično, euro-mjesto na dohvat ruke. valjda će s Llorenteom sve biti OK. idemo jako!