Primera División, 19. kolo, 17.01.2011, 21:00 h
Atlético Madrid 3:0 Mallorca
Mallorca

Atletico lako protiv Mallorce

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 17.01.2011.

Madridski Atletico je na svom Vicente Calderonu slavio protiv Mallorce s 3:0, a Pierre Webo u 70. minuti nije realizirao kazneni udarac za goste. Obje su ekipe utakmicu završile s igračem manje.

Nakon izjednačenih prvih nekoliko uvodnih minuta, domaći su poveli u 13. pogotkom Juana Valere. Udarac iz kuta izveo je Jose Antonio Reyes, a Valera je glavom matirao Martija Crespija na golu Mallorce.

Domaći su potom preuzeli inicijativu, no, usprkos solidnim šansama Mendesa Eliasa te Diega Forlana, gosti su barem nakratko uspjeli sačuvati minimalan zaostatak. A onda je u 34. minuti Forlan povisio na 2:0 te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Početak nastavka protekao je u blagoj dominaciji gostiju, a u 70. su minuti imali sjajnu priliku za smanjenje rezultata. Antonio Lopez je u svom šesnaestercu za dres povukao Emilia N'Suea za što dobiva direktni crveni karton, a priliku iz kaznenog udarca potom nije iskoristio Pierre Webo, točnije, njegov mu je udarac obranio sjajni vratar domaćih David De Gea.

Usprkos brojčanoj nadmoći gosti nisu stvorili opasne situacije pred De Geom, a onda su u 87. minuti i oni ostali s igračem manje jer je "krvničkim" startom nad Paulom Assuncaom izravni crveni karton zaradio Jonathan De Guzman.

Konačnih 3:0 je u 94. minuti postavio danas vrlo raspoloženi Reyes, a Atletico je ovom pobjedom zasjeo je na šesto mjesto prekočivši Athletic Bilbao te sada ima 30 bodova. Atletico u idućem kolu ide u goste Sportingu iz Gijona dok Mallorcu čeka novo teško madridsko gostovanje, ovaj put kod Reala.

• matbaric18.01.2011. u 10:43
    Slazem se Mark bilo je i vrijeme da se dobije nesto...
    matbaric
  • ManchaVerde18.01.2011. u 08:43
    Zasjeo je na 6. mjesto, ima 30 bodova, a i prije ove utakmice je bio ispred Mallorce na gol-razliku. Evo, i tablica nadesno to potvrđuje