Primera División, 19. kolo, 16.01.2011, 21:00 h
Barcelona
Barcelona 4:1 Málaga
Málaga

Nikola Vlahović • nedjelja, 16.01.2011.

Barcelona je odigrala još jednu odličnu utakmicu te je na svom terenu deklasirala Malagu 4:1. U furioznom prvom poluvremenu Barca je postigla tri gola te je u nastavku dodala još jedan. Malaga je bila potpuno nadigrana, a pobjeda Barcelona mogla je biti i još veća da su Messi i društvo imali malo više koncentracije u pojedinim situacijama...

Za razliku od Real Madrida koji se dosta mučio s Almerijom te je odigrao tek 1:1, Barcelona je pitanje pobjednika u utakmici s Malagom riješila već u 17. minuti. Naime, već tada je Barcelona imala lijepu prednost od dva gola razlike. Katalonce je u vodstvo u osmoj minuti doveo Iniesta, a drugi gol za domaćine postigao je Villa. Napadač Barcelone lijepo je iskoristio dodavanje Messija te je Galattu poslao loptu kroz noge za ugodnu prednost od dva gola.

Nezaustavljiva Barcelona u 35. minuti zabila je i treći gol. Messi je odlično gurnuo loptu za Iniestu, njegov udarac brani vratar Malage, međutim, odbijanac prihvaća Pedro i šalje loptu u praznu mrežu za 3:0. Mogla je Barca u prvih 45 minuta imati i još uvjerljiviju prednost, ali je dvije vrlo dobre prilike propustio realizirati Messi, odnosno, morao je nešto i obraniti gostujući čuvar mreže.

U nastavku je Barcelona nastavila sa svojom igrom te su igrači Malage vrlo teško dolazili do lopte, a Victor Valdes mirno je promatrao utakmicu jer nije imao nikakvog posla. Ipak, Malaga je prvi put na utakmici zaprijetila Valdesu u 67. minuti te je postigla gol. Naime, odlično je slobodni udarac sa dvadesetak metara izveo Duda i tako smanjio rezultatski zaostatak.

Ubrzo je Barcelona ponovno imala tri gola prednosti jer je u 73. minuti svoj drugi gol na utakmici postigao Villa. Xavi je poslao pravovremeno loptu kroz obranu Malage, a Villa je izašao sam pred vratara te ga je lagano zaobišao i poentirao za 4:1. Jednostavnom akcijom Xavi je izbacio cijelu obranu Malage iz igre te Villa nije imao težak posao.

Tako je Barcelona došla do nove uvjerljive pobjede u Primeri. Zahvaljujući ovim bodovima i kiksu Real Madrida, Barca sada ima četiri boda prednosti ispred momčadi Josea Mourinha. Malaga se nalazi na 16. mjestu i samo je bod dijeli od crvene zone.

• Obrisan korisnik17.01.2011. u 22:40
    Stvarno neviđeno nisam gledao utakmicu samo sažetak. Kako se lakoćom daju golovi nevjerovatno a mesi i ako ne daje asistira. Ova statistika je rekordna ne samo u španjolskoj već u svijetu nika niko nije imao ovakav skor na polusezoni 17/1/1 61:11. Naprosto fascinirajuće.
  • Cholo17.01.2011. u 17:21
    ma stvarno kako lako dobivaju svakoga!!U 19 utakmica gol-razlika 60:11,to prikazuje njihovu moc,po meni najbolja momcad svih vremena!!!!
    Cholo
  • Obrisan korisnik17.01.2011. u 16:01
    Fistraaaa, razguli.
  • Obrisan korisnik17.01.2011. u 14:20
    Slažem se da je španjolska liga debelo podcijenjena, ponajviše zbog ovakvih Barceloninih rezultata. Ali, španjolski su klubovi možda fizički slabiji nego engleski, ali u tehničkom smislu su puno bolji. Ostale lige ne treba ni spominjati... Osim Barclone i Reala, tu su još Villarreal, Valencia koji... [više na forumu]