Real Madrid posrnuo kod Almerije

Nikola Vlahović • nedjelja, 16.01.2011.

U nedjeljnom dijelu Primere Valencia je pobijedila Deportivo, a Real Madrid je sasvim neočekivano kiksao kod Almerije. Naime, Kraljevski klub odigrao je tek 1:1 protiv zadnje momčadi u ligi...

U 19. kolu Primere Real Madrid gostovao je kod Almerije, momčadi koja se nalazi na začelju prvenstvene tablice. Međutim, u prvih desetak minuta utakmice nije se moglo vidjeti koja je momčad u vrhu Primere, a koja je na dnu. Prvu ozbiljniju šansu Real je stvorio u 17. minuti. Tada je s vrha šesnaesterca dobro pucao Cristiano Ronaldo, ali je vratar domaćina bio na mjestu.

Real je polako zagospodario terenom i u potpunosti "sakrio" loptu, međutim, Almeria je uspijevala zaustaviti sve pokušaje gostiju. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Real je mogao povesti. Nakon što je vratar Almerije obranio udarac Ronaldu te je još bio na zemlji, odbijenu loptu prihvatio je Khedira, ali je traljavo pucao te je tako uništio vrlo dobru priliku.

Prvih 45 minuta nije se odvijalo onako kako je želio Jose Mourinho te se na odmor otišlo s rezultatom kao na početku utakmice, 0:0. Početkom drugog poluvremena dobro je pucao Xabi Alonso, ali je Diego Alves dobro reagirao i obranio njegov udarac. U 59. minuti "eksplodirao" je stadion Del Mediterráneo kada je Jose Ulloa poslao loptu iza leđa Casillasa. Naime, napadač domaćina dobro je reagirao na jednu odbijenu loptu te je odmjerenim udarcem poslao u gostujući gol.

Real je odmah krenuo po izjednačenje, a do njega je došao u 77. minuti, kada je Esteban Granero silovito zatresao mrežu Almerije nakon što ga je u priliku gurnuo Benzema. Iako se u sudačkoj nadoknadi događalo puno uzbuđenje pred domaćim golom te je Ronaldo pogodio gredu iz slobodnog udarca, Almeria se uspjela obraniti i tako zaustaviti Real Madrid, a nakon zadnjeg sučevog zvižduka počelo je naguravanje između igrača koje je zakuhao nervozni Casillas.

U prvoj utakmici koja se danas igrala Valencia je na Mestalli pobijedila Deportivo 2:0. Domaće navijača najprije je u 77. minuti obradovao Jeremy Mathieu, a konačnih 2:0 na samom kraju utakmice postavio je Pablo Hernandez.

• matbaric18.01.2011. u 13:37
    Bravo Samar slazem se sa jednim i drugim komentarom. da je bilo nesto od toga opet bi bilo paljbe iz novina.
    matbaric
  • Obrisan korisnik17.01.2011. u 11:39
    Popapala maca jezik inače da Kiki pogodi ono u 94 minuti sad bi se ovde "busali" kako je Mo kralj, pogodio Granera, Kiki je Bog i sl.
  • The Phantom17.01.2011. u 01:13
    Naravno da mi je drago kao Barcinom navijaču šta je Real kiksa i to kontra zadnjeg na tabeli di se i najmanje nada kiksu. Ali to je ona ista Almeria koja je imala najbolju obranu (nema više . neznan zašto ) i ista ona koju je izvjesni Kiki omalovažava već poznatom i dosta puta citiranom rečenicom... [više na forumu]
    The Phantom
  • Obrisan korisnik16.01.2011. u 23:50
    4 boda su velika, ali tek je tačno polovica prvenstva, ima jako teških gostovanja za obe ekipe, ništa to još nije gotovo.
  • Obrisan korisnik16.01.2011. u 23:16
    Di Maria skroz dobar igrač,al brate mili u zadnjih par utakmica simulira i valja se po terenu da to nije normalno...Ne znam što mu to treba