Lakić pocrvenio, Kaiserslauternu bod

Damir Žbulj • nedjelja, 16.01.2011.

Utakmicama Eintrachta i Hannovera te Kaiserslauterna i Kölna zaključeno je 18. bundesligaško kolo, prvo u 2011. godini.

Hannover se prije ovog susreta kod Eintrachta nalazio na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s 31 osvojenim bodom, a pobjeda na ovom gostovanju mogla ih je dignuti na drugo mjesto bundesligaške tablice.

Domaći su zaprijetili preko Gekasa već na samom otvaranju utakmice, u drugoj minuti. Krenuo je sam prema vrataru gostiju, ali je akcija prekinuta zbog zaleđa. U sedmoj i 14. minuti domaći su pokušali preko ubacivanja zaprijetiti vrataru Zieleru, ali obrana Hannovera bila je na oprezu.

Vezane vijesti

Nakon 15 minuta igre, praktički iz prve prave prilike, gosti dolaze u vodstvo. Pinto je započeo akciju, uposlio Abdellaouea u kaznenom prostoru, a Norvežanin, s 15-ak metara, vara vratara Eintrachta. Četiri minute kasnije Köhler je okušao svoju udarac prem vratima gostiju. Pucao je s 20-ak metara, ali lopta odlazi malo iznad grede.

Gosti su opasni samo minutu kasnije. Ubacivanje Rauscha u 16-erac, Pogatetz šalje ravno u vratara Nikolova. Međutim, već u idućem napadu Hannover udvostručuje svoje vodstvo. Rausch je izveo korner s desne strane, a Christian Schulz glavom loptu šalje u mrežu.

U 30. minuti domaći su imali priliku smanjiti rezultat. Odličnim proigravanjem Ochs je izbačen u prazan prostor na desnoj strani, povratnom loptom pokušava pronaći Gekasa, ali u posljednji trenutak, Haggui sprječava njegov udarac. Na odmor se odlazi velikom prednošću gostiju.

Drugo poluvrijeme nam je donijelo pritisak domaće momčadi dok su se gosti iz Hannovera orijentirali na prilike iz protunapada. Prilike za smanjenje su imali Gekas u 52. i 62. minuti, Amantidis je u 75. minuti pokušao glavom, ali bez uspjeha. Međutim, umjesto pogotka u mreži gostiju, još jedna lopta je završila iza leđa Nikolova. Stindl je ubacio s desne strane u sredinu, a Ya Konan, iz neposredne blizine, posprema loptu u mrežu, za konačnih 0:3.

Izgleda da je Mirko Slomka odlično posložio ekipu Hannovera jer se njegova ekipa, polako, ali sigurno, bez puno pozornosti, ovom pobjedom uzdignula na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, ali za vodećom Borussijom iz Dortmunda zaostaju velikih 12 bodova.

U drugom nedjeljnom susretu snage su odmjerili Kaiserslautern, naših Lakića i Iličevića, koji su se našli i u početnom sastavu domaćih te Kölna, pokošenog virusom H1N1, bez Brečka, Jajala i Mohamada, a s našim Varvodićem na klupi.

Gosti su u zimskoj pauzi napravili malu rekonstrukciju ekipe. Na vratima je Rensing zamijenio Mondragona, koji je otišao u SAD, iz Hoffenheima je stigao vezni igrač Fabrice Ehret, dok je iz poljskog Slovana stigao Slawomir Peszko. Hoće li im to biti dovoljno za ostanak u Bundesligi i iduće sezone, još će se vidjeti.

Kaiserslautern je prvi zaprijetio već u 11. minuti. Nakon kornera Rodnei je pucao glavom, ali pogodak je na gol liniji spriječio Andrezinho. Gosti su opasni u 17. minuti, ali nakon ubačaja Clemensa, Novaković u kaznenom prostoru radi prekršaj u napadu i tako upropaštava dobru priliku.

Gosti su se nakon 20-ak minuta malo ohrabrili, a rezultat je pokušaj Peszka, koji odlazi malo pored lijeve vratnice. Njihova nastojanja okrunjena su pogotkom nakon pola sata igre, ali uz veliku pomoć obrane Kaiserslauterna. Rodnei je vratio Rensingu jednu oštru loptu, koju vratar domaćih ne uspijeva kontrolirati, ona se odbija od vratnice, a na nju natrčava Podolski i posprema je u mrežu.

Gosti su vodstvo mogli povećati samo pet minuta kasnije, ali udarac Clemensa s 18 metara odlazi pored gola. Nervoza se uvukla u redove domaćina i to je ubrzo rezultiralo isključenjem. Sukobili su se Ecihner i Lakić, naš nogometaš rukom je 'pomilovao' po licu suparničkog igrača za što ga je sudac nagradio crvenim kartonom. Prije odlaska na odmor gosti su imali još jednu odličnu priliku. Udarac Petita, s 30-ak metara, uz pomoć grede, odlazi pored gola.

Bez obzira na manjak igrača, domaći nogometaši bolje otvaraju nastavak susreta. Nakon tri minute Iličević glavom prijeti Rensingu, a već u 51. minuti Kaiserslautern izjednačuje rezultat. Petsos ubacuje, a nakon gužve u 16-ercu, Moravek šalje loptu u lijevi kut gola gostiju.

Domaći ne posustaju te u 58. minuti, nakon ubacivanja Iličevića, Nemec je blokiran u posljednji trenutak. Ostatak poluvremena protekao je u ravnopravnoj borbi, a priliku za sva tri boda, tri minute prije kraja susreta, ne uspijevaju realizirati domaći nogometaši. Nakon akcije Iličevića, Petsos dolazi u izglednu situaciju, ali iz neposredne blizine ne uspijeva zatresti mrežu Kölna.

Dvoboj je završio 1:1, a bodom mogu biti zadovoljniji domaći nogometaši, koji su s desetoricom na terenu proveli 50 minuta. Köln je ovim bodom preskočio Stuttgart na prvenstvenoj ljestvici te se trenutno nalazi na 16. mjestu s 16 osvojenih bodova, dok Kaiserslautern sigurno plovi sredinom bundesligaške tablice.