Bundesliga, 18. kolo, 15.01.2011, 18:30 h
Schalke 04 0:1 Hamburger SV
Hamburger SV

HSV slavio u Gelsenkirchenu

Josip Piršljin • subota, 15.01.2011.

Nogometaši HSV-a upisali su vrijedne bodove na teškom gostovanju u Gelsenkirchenu kod Schalkea. U 18. kolu Bundeslige momčad Armina Veha minimalnom pobjedom od 1:0 popela se na sedmo mjesto na tablici.

Ekipa iz Hamburga prvu utakmicu nakon zimske stanke igrala je protiv Schalkea i na Veltins-Areni osvojila puni plijen. To im je bila osma pobjeda ove sezone u Bundesligi, dok je Schalke upisao osmi poraz i trenutno se nalaze na desetoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Schalke od prve minute, a zamijenjen je u 83. minuti kada je na njegovu poziciju došao Julian Draxler.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali niti previše zanimljivosti. Obje ekipe su imale nekoliko dobrih šansi, ali u prvih 45 minuta mreže se nisu tresle. Najbolju priliku za dolazak u vodstvo imali su igrači HSV-a u 26. minuti, no Christoph Moritz je izbio loptu s gol-linije.

Početkom nastavka bolje su igrali gostujući nogometaši, te su počeli ozbiljnije prijetiti Manuelu Neueru. Najprije je Elia opasno tukao prema golu, no njegov je udarac otišao iznad vratnice.

U 53. minuti bolja igra gostiju rezultirala je pogotkom Ruuda van Nistelrooya koji je dosta spretno reagirao na ubačaj Guya Demela i lopta je ušla u gol. Do kraja utakmice igrači Felixa Magatha pokušali su doći do izjednačenja, no to im nije uspjelo. Christian Pander je probao iz slobodnog udarca, ali pucao je previsoko.

• Obrisan korisnik15.01.2011. u 22:25
    Tako ti je kada kupis tu STARCAD poput (RAUL, i ako ja nemam nista protiv vele majstora, ali da je bio dobar Real ga nebi dao Schalkeu) i onake kao Huntelaara koji je igrao po cijeloj EU (Milan,Real) i nije nista pokazao
  • Obrisan korisnik15.01.2011. u 21:15
    stoka schalke. jeb... ih sva pojačanja koja su doveli!