Sretni odbijanac nedovoljan Bayernu

Borna Rupnik • subota, 15.01.2011.

U nastavku 18. kola njemačkog prvenstva Wolfsburg i Bayern podijelili su bodove u bogatom susretu, a gledatelji su tijekom bundesligaškom poslijepodneva svjedočili i nizu promašenih jedanaesteraca. Na listu strijelaca u Bremenu upisao se Boris Vukčević...

Vrlo sadržajnu utakmicu odigrali su u Wolfsburgu istoimeni domaćin i prvak Bayern, a s dva prekršaja dvoboj je otvorio hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, zasluživši i žuti karton. U dresu bavarskog diva od prve je minute odlično zaigrao i Danijel Pranjić te u petoj minuti poslužio Marija Gomeza, koji pogađa prečku. No, Bayern je poveo samo dvije minute poslije, kada Diego Benaglio ispucava loptu ravno u Thomasa Müllera i ona se odbija u praznu mrežu za 1:0.

Zatim su Benagliu prijetili i Mark van Bommel i opet Müller, a Louis van Gaal nikako neće biti sretan činjenicom da se opet ozlijedio Franck Ribery, umjesto kojega je na teren istrčao povratnik Arjen Robben. Pranjić je u 21. minuti izborio kazneni udarac, ali Philipp Lahm pogađa samo stativu.

Debi

U 68. minuti utakmice Wolfsburga i Bayerna svoj je prvi nastup za Van Gaalovu momčad upisao Luiz Gustavo, Brazilac koji je stigao iz Hoffenheima. Ušao je umjesto Ukrajinca Tymoščuka.

Nakon tog događaja Wolfsburg se počeo buditi pa je prečkom uzvratio Ashkan Dejagah, a u 42. minuti Diegu je poništen pogodak iz slobodnog udarca zbog podignute zastavice pomoćnog suca koji je signalizirao zaleđe. U sljedećem napadu Diega je zaustavio mladi vratar Bayerna Thomas Kraft, kojega je zamalo glavom matirao i Grafite. Ipak, najveću su priliku za poravnanje domaćini propustili u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, kada se Dejagah iskupio za skrivljeni jedanaesterac, izborio udarac s bijele točke za svoju momčad, ali je Kraft, korak - dva ispred gol-linije, skrenuo Grafiteov udarac u okvir gola.

Nastavak je opet bolje otvorio Bayern, a Kraft se još jednom istaknuo u 56. minuti, kada je ispod prečke izvadio pokušaj glavom Marija Mandžukića. S druge strane odgovorio je Robben topovskim udarcem koji jednako impresivno branio Benaglio, a Gomez se u sjajnoj prilici za udvostručenje vodstva - spetljao. Mandžukić, koji je igrao od početka do kraja, istaknuo se i jednim uklizavanjem ispred Robbena u ključnom trenutku pred Benagliom, kao i jednim čvrstim, malo kasnim startom na Nizozemca.

Pranjić je igrao do 82. minute, kada je prepustio mjestu Andreasu Ottlu, a četiri minute prije kraja susreta Wolfsburg je ipak došao do boda. Kapetan Marcel Schäfer ukrao je loptu neraspoloženom Bastianu Schweinsteigeru i uposlio Saschu Riethera, koji iz blizine zakucava loptu u mrežu za konačnih 1:1. Müller se radovao u 89. minuti, ali je i njemu pogodak poništen zbog zaleđa.

Subotnji junak Stuttgarta zove se Martin Harnik, koji je u igru ušao u 70. minuti, a u 79. zabio za pobjedu nad jesenskim iznenađenjem prvenstva, Mainzom, dok je utakmica Nürnberga i Borussije (M) riješena u korist gostiju nakon samo osam minuta, kada je precizan bio Roman Neustadter. Bod domaćinima mogao je osigurati Javier Pinola, no promašio je s 11 metara u 86. minuti.

Kazneni udarac promašio je i prvi strijelac lige, Papiss Demba Cisse, u ogledu St. Paulija i Freiburga, no djelomično se iskupio s dva pogotka u nastavku utakmice. Strijelci za St. Pauli bili su Marius Ebbers i Gerald Asamoah. Zvonko Pamić prosjedio je svih 90 minuta na klupi za pričuve. Hoffenheim je u prvoj utakmici po odlasku Ralfa Rangnicka poražen: bolje dane za navijače Werdera najavio je Claudio Pizarro, novog trenera Marca Pezzaiuolija obradovao je Boris Vukčević golom za izjednačenje samo tri minute prije kraja, no sva tri boda u Bremenu ostavlja Torsten Frings u sudačkoj nadoknadi. Vukčević je igrao cijelu utakmicu, a Josip Šimunić je ušao u 87. minuti.

• Obrisan korisnik15.01.2011. u 21:50
    Pa ja ne mogu vjerovati da ovaj Mandžukić igra od prve u Wolfsburgu protiv Bayerna...vjerojatno bi Mesarić izborio mjesto u Realu da ga dinamo proda
  • Obrisan korisnik15.01.2011. u 19:14
    Bayernu će trebato dobro zapeti da do LP dođu, a o tituli mogu samo sanjati.