Van Persie i Berbatov odigrali simultanke

Marin Vuković • subota, 22.01.2011.

Robin van Persie i Dimitar Berbatov prva su imena subotnjeg programa 24. kola Premier lige. Nizozemac i Bugarin najzaslužniji su za uvjerljive pobjede vodećeg dvojca lige, i jedan i drugi u susretu protiv Wigana, odnosno Birminghama, upisali su hat-trick. Tottenham je odigrao utakmicu ispod svojih mogućnosti, ali na kraju golom Aarona Lennona ipak izvukao bod, a u posljednjim trenucima do jednog je boda došao i Everton.

Nogometaši Manchester Uniteda nisu imali milosti prema svom bivšem kolegi, vrataru Birminghama Benu Fosteru. Napunili su mu mrežu s pet pogodaka, od čega je tri postigao danas iznimno raspoloženi Dimitar Berbatov, kojemu je to treći hat-trick sezone.

Bugarinu je trebalo samo 95 sekundi da nakon kornera dovede United u vodstvo, koje je potom udvostručio u 31. minuti nakon asistencije Waynea Rooneyja. Koju sekundu prije odlaska na odmor United je definitivno riješio utakmicu, Berbatov je oduzeo loptu gostima, odigrao dupli pas s Rooneyjem, a ovaj asistirao Ryanu Giggsu za uvjerljivih i nedostižnih 3:0.

Gdje je stao u prvom, Berbatov je nastavio i u drugom poluvremenu i već u 53. minuti nakon asistencije Giggsa postigao svoj treći, a Unitedov četvrti pogodak. Petardu je zaključio Nani 14 minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka, a ovom će pobjedom Crveni vragovi i nakon 24. kola ostati na čelu ljestvice.

Simultanku je danas odigrao i Robin van Persie, koji je postigao sva tri pogotka Arsenala u pobjedi nad Wiganom, a da je u drugom poluvremenu realizirao udarac s bijele točke mogao je nadmašiti i Dimitra Berbatova. Topnici su odigrali sjajnu utakmicu i pravo je čudo što se u mreži Wigana nije našlo i desetak lopti, no Arsene Wenger bit će zadovoljan i ovakvim rezultatom.

Najveće zasluge što je prvi pogodak Arsenala stigao tek nakon 20 minuta pripadaju vrataru Wigana Aliju Al Habsiju, koji je jedini od gostiju zaslužio prolaznu ocjenu. Jednom načetu mrežu Topnici su nastavili opsjedati i nakon dugačkog dodavanja Cesca Fabregasa, Van Persie je povisio na 2:0. Konačnih 3:0 Nizozemac je postavio pet minuta prije kraja, a prethodno je iz kaznenog udarca loptu poslao daleko preko grede.

Tottenham je sve do sudačke nadoknade susreta na St. James Parku bio na pragu novog poraza, no zahvaljujući pogotku Aarona Lennona "ukrali" su bod igračima Newcastlea, koji će zasigurno biti nezadovoljni zbog propuštene prilike.

Svrake su većim dijelom susreta bile bolji protivnik, ali nisu naučile prošlotjednu lekciju iz Sunderlanda. Nakon prvog poluvremena koje nije opravdalo očekivanja, domaćin je golom Fabricia Coloccinija u 59. minuti došao do vodećeg pogotka, mogao u par navrata i povećati to vodstvo, no u sučevom su vremenu dopustili previše prostora Lennonu, a ovaj izjednačio na 1:1.

Luka Modrić je ponovno odigrao 90 minuta u dresu Spursa, a petnaestak minuta prije kraja sjajnim je udarcem s ruba kaznenog prostora zatresao gredu. Spursima se već početkom utakmice ozlijedio Gareth Bale, no ni nakon toga priliku nije dobio Niko Kranjčar. Niko je u igru ušao tek u posljednjih pet minuta zamijenivši slabog Pienaara.

Kao da je svom menadžeru Steveu Bruceu htio poručiti kako će sve biti u redu i nakon neočekivanog odlaska Darrena Benta, Kieran Richardson je s dva pogotka na Bloomfield Roadu odveo Sunderland do pobjede i osigurao mu bodove na neugodnom gostovanju.

Richardson je mrežu Mandarina načeo u 15. minuti, a potom u 36. minuti iskoristio lijepu asistenciju Steeda Malbranquea i udvostručio prednost svoje momčadi. Blackpool je do kraja uspio tek ublažiti poraz golom iz jedanaesterca kojeg je realizirao Charlie Adam.

Everton je u posljednjim trenucima utakmice došao do boda na Goodison Parku i rastužio navijače West Hama, koji su se nadali pobjedi u gostima. Čekićare je u vodstvo doveo Jonathan Spector nakon 26 minuta igre, a Dinjar Biljaletdinov je u 77. izjednačio za domaćine.

Frederic Piquionne je šest minuta prije kraja doveo goste nadomak pobjede, ali je pogodak proslavio ulijetanjem među navijače i za to zaradio drugi žuti karton. West Ham se s desetoricom nije uspio obraniti, bod Evertonu u sudačkoj nadoknadi osigurao je Marouane Fellaini.

• matbaric22.01.2011. u 23:37
    Mozda su ljudi ljuti na Rooney-a u ManU, ali mi koji pratimo i gledamo tekme MUFC-a, Rooney je neizostavna figura u Fergusonovu stroju, dodaje i nabacuje mm tocne lopte na glave napdadaca, a ocito ovom Bugaru na kojem sam potrosio vec 15 godina zivota jako odgovara...
    matbaric
  • Obrisan korisnik22.01.2011. u 22:25
    Drago mi je zbog Van Persija,veliki igrač kojeg su često sputavale ozljede da dokaže sav svoj potencijal..
  • Obrisan korisnik22.01.2011. u 20:58
    Van Persie konacno u formi
  • snoopy22.01.2011. u 19:59
    bale je igrao lijevog beka, i kada je izašao Harry je mogao uvesti Ćorluku koji bi to bolje odigrao nego Basong koji je ušao, Ćorluka je par puta sasvim dobro odigrao na lijevoj strani obrane