Premiership, 24. kolo, 24.01.2011, 21:00 h
Bolton
Bolton 0:4 Chelsea
Chelsea

Marin Vuković • ponedjeljak, 24.01.2011.

Dugo su navijači Chelseaja čekali jednu uvjerljivu pobjedu na gostovanju i napokon su je dočekali. Predstavom koja je podsjetila na one s početka sezone londonska je momčad na stadionu Reebok razbila Bolton s visokih 4:0.

Prvi put nakon 30. listopada prošle godine i slavlja nad Blackburnom na Ewood Parku (2:1) nogometaši Chelseaja uspjeli su upisati pobjedu na gostovanju. Četiri pogotka u mreži Boltona prekinuli su neugodan niz koji je momčad Carla Ancelottija od lovine pretvorio u lovca i gurnuo je u veliki bodovni zaostatak za vodećim klubovima Premier lige.

Igrači Boltona dobro su otvorili utakmicu, no u 11. minuti šokirao ih je spektakularan pogodak Didiera Drogbe, koji se s preko 30 metara odlučio na udarac i doslovno rasparao mrežu Jussija Jaaskelainena za vodstvo od 1:0.

Bolton je u dva navrata mogao izjednačiti, no u oba slučaja odličnim se reakcijama istaknuo Petr Čech, a kada se činilo da će se na odmor otići minimalnom prednošću gostiju, Florent Malouda je iskoristio gužvu u šesnaestercu i iz drugog pokušaja povisio na 2:0.

Svaku nadu domaćina da bi se eventualnim pogotkom mogao vratiti u utakmicu uništio je u 55. minuti Nicolas Anelka, a 16 minuta prije kraja potpuni potop Boltona potvrdio je Ramires odmjerenim udarcem nakon što je Anelkin pokušaj ostao u bloku Boltonove obrane.

Chelsea je s 41 osvojenim bodom ostao na četvrtom mjestu, uz sedam bodova zaostatka za vodećim Manchester Unitedom i utakmicu više od rivala s Old Trafforda. Hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića nije bilo u sastavu Boltona, zbog ozljede nije se našao niti na klupi.